В Одесі створюють систему комплексної медико-соціальної допомоги дітям з інвалідністю

В Одесі створюють систему комплексної медико-соціальної допомоги дітям з інвалідністю
8 Лютого 2019
Друкувати цю новину

В Одесі створюють систему комплексної медико-соціальної допомоги дітям з інвалідністю

В одеській мерії відбулося засідання міжгалузевої ради з питань надання послуг раннього втручання

4 лютого 2019 року в новій будівлі одеської мерії під головуванням заступника Одеського міського голови – директора департаменту фінансів Світлани Бедреги відбулося засідання міжгалузевої ради з питань надання послуг раннього втручання.

У засіданні взяли участь представники: міських департаментів охорони здоров’я, праці та соціальної політики, служби у справах дітей Одеської міськради, «Центру реабілітації осіб з відхиленнями психофізичного розвитку», Одеського обласного медичного центру психічного здоров’я, міських лікувально-профілактичних установ і батьківських громадських організацій.

Практика раннього втручання проводиться для дітей від народження до 4-х років і спрямована на зниження рівня інвалідизації і поліпшення адаптації дітей з особливостями розвитку до повсякденного життя, а також допомогу сім’ям, у яких виховуються діти.

Пілотний проєкт зі створення системи надання послуг раннього втручання реалізується в Одесі за підтримки Міністерства соціальної політики України. Робота міжгалузевої ради допоможе поліпшити взаємодію між структурними підрозділами та громадськими організаціями, що надають допомогу дітям з особливостями розвитку. Координацію роботи ради запропоновано покласти на міський департамент праці та соцполітики, у структурі якого є відділ у справах осіб з інвалідністю.

Учасники засідання обговорили проєкт Плану заходів на 2019 рік щодо реалізації пілотного проєкту з раннього втручання в Одесі. Створена міждисциплінарна робоча група в Київському районі, де на базі міської дитячої поліклініки №6 у пілотному режимі працює кабінет раннього втручання.

В Одесі створюють систему комплексної медико-соціальної допомоги дітям з інвалідністю

Надалі планується використовувати досвід реалізації пілотного проєкту в Київському районі в інших районах Одеси. Розглядається питання про виділення в рамках муніципальної програми «Рівність» фінансування на проведення інформаційної кампанії та обладнання кабінетів раннього втручання в усіх міських дитячих поліклініках.

На засіданні ради постійний радник проєкту Twinning Жан-Елі Малкін представив досвід реалізації проєкту в Одеському регіоні. Цілями проєкту є широке впровадження послуг раннього втручання для дітей і членів їхніх сімей, а також розробка єдиного державного стандарту і критеріїв оцінки послуги раннього втручання. Проєкт Twinning реалізує Мінсоцполітики України в партнерстві з урядом Франції.

Система послуг раннього втручання розробляється за активної участі громадських організацій батьків, які є повноцінними партнерами в роботі центрів раннього втручання. Експертами проєкту Twinning розроблений онлайн-інструмент у вигляді опитувальника, який допоможе батькам своєчасно зрозуміти, що дитина потребує послуги раннього втручання і звернутися за комплексною допомогою.

Офіційний сайт міста Одеса

  Категорія: