В мире становится популярным голбол – спорт для незрячих

13 Лютого 2013
Друкувати цю новину

На колінах у світлонепроникних окулярах зі звуковим м’ячем. Саме так грають у голбол – унікальний спорт для осіб з інвалідністю з вадами зору. Він популярний в усьому світі, і навіть занесений до програми літніх Паралімпійських ігор. Але в Україні про нього знають мало. Хоча розвага допомогла багатьом людям реабілітуватися після втрати зору.

М’яч із дзвіночками не розвага, а обов’язкова умова голболу. Його вага – майже півтора кілограма. Гравці мають кидати та ловити м’яч руками на спеціально розміченому полі. Черкащанин Андрій вже два роки – захисник команди. У нього – катаракта. Каже, саме тут зумів побороти багато комплексів.

Андрій Граб, гравець:

– Людина не замикається в собі, тут хороший колектив, всі друг друга підтримують завжди, підказують, щоб ти не сидів на місці, а прогресував постійно, ми находимся в общині, постійно спілкуємось.

Їм від 15 до 48. Хтось погано бачить, дехто взагалі незрячий. Щоб урівняти шанси, усі одягають світлонепроникні окуляри. У командах по троє гравців, їхнє головне завдання – закотити м’яч за лінію воріт суперника та захистити власні. 

Сергій Бойко, гравець:

– Спеціальна є защита, ми надягаєм – обличчя, руки, прикриваємось наче руками, ну доволі боляче це получається.

Голбол розвиває інтуїцію та допомагає людям краще орієнтуватись у просторі, каже тренер команди Сергій Коба. Він вже два роки тренує черкаську збірну, на яку покладає великі надії. 

Сергій Коба, тренер Черкаської збірної з Голболу:

– Мы начинали на чемпионате Украины 4 года назад, как поехали 15 так и приехали, но это не удивительно, мы же только начинали, сегодня мы имеем стабильное 4 место в Украине.

Голбол вигадали після другої світової війни для реабілітації незрячих солдатів. В Україні цей спорт поки що маловідомий, хоча команди є в кожній області.

Інна Жмуд, Ірина Васюра, Павло Тимошенко,
Новини, телеканал “Інтер

  Категорія: