Соломія Вітвіцька сіла у інвалідний візок заради соціального експерименту

Соломія Вітвіцька сіла у інвалідний візок заради соціального експерименту
28 Жовтня 2015
Друкувати цю новину

27 жовтня ведуча каналу “1+1” Соломія Вітвіцька та співачка та письменниця Ірена Карпа наважилися на незвичайний експеримент, йдеться у сюжеті “ТСН”.

Знаменитості спробували проїхати в інвалідному візку центром Києва, аби перевірити на собі як почуватися людиною з обмеженими можливостями.

Своє інше життя, у візку, Соломія та Ірена починали з Хрещатика. У кожної був свій маршрут. У Соломії та Ірени була єдина умова під час експерименту – не вставати з візка.

Тим часом Карпа долала перешкоди на паралельній вулиці, Богдана Хмельницького. Потрапити до книгарні виявилося не просто, добре, поруч знайшлися сильні чоловіки.

“Важко пересуватися центром Києва. Поки по рівній дорозі, це ще нормально, а в переході – просто нереально. Якщо ти сам, це прямий шлях до самогубства”, – поділилася емоціями Ірена.

Що таке справжня небезпека Соломія відчула в метро, коли спробувала скористатися з’їздом для осіб з інвалідністю. Навіть у здорової людини він викликає стрес.

Учасниці експерименту зізналися, що столиця зовсім не пристосована для маломобільних людей.

Перепони на наземних і підземних переходах, відсутність пандусів унеможливлюють пересування на візку без сторонньої допомоги. Таку думку підтверджує і паралімпійська чемпіонка Олена Маланова, яка 20 років їздить на візку.

Організатори проєкту розповіли, що увесь відеозвіт за участю героїв проєкту вони вже направили до КМДА. Сподіваються, головний архітектор міста знайде час, аби перевірити якщо не на собі, то хоча б за допомогою відзнятого відео, наскільки місто є максимально зручним для всіх.

Вікторія Дмитренко
Кореспондент ТСН 

  Категорія: