15 жовтня світова спільнота відзначає Міжнародний день білої тростини. Відтак, 12 жовтня, о 12:00 у будинку культури Львівського УВО УТОС (вул. Замарстинівська, 130) Львівський осередок УТОС організовує програму заходів, яка передбачає виставку творчих робіт людей з вадами зору, виступ творчих колективів та виконавців.
Такий захід, за словами Любові Кукурузи, керівника Львівської обласної організації УТОС, проводять з метою «відкрити очі зрячих на світ незрячих», показати творчі надбання людей з вадами зору, адже серед членів організації є багато творчо обдарованих особистостей, спортсменів, чинних чемпіонів світу та паралімпійців, вчених, тифлопедагогів, політиків.
«Ми робимо багато заходів, і хочемо залучати до них якомога більше і наших друзів, і наших партнерів, і благодійників, і владу, щоби більше говорити про наші проблеми і показати наші можливості. 12 жовтня ми зможемо показати творчі надбання людей з інвалідністю, членів нашої організації.
Такі міні-виставки проводимо дуже часто. Виставки-аукціон ми проводили двічі – у 2012 році банківські інститути організували «аукціон надій», і були зібрані кошти для створення соціокультурного центру на базі нашої бібліотеки. Там зроблено ремонт, адаптовано комп’ютери для незрячих і студія звукозапису для незрячих. У 2014 році проводили благодійний концерт і виставку-продаж у палаці ім. Г. Хоткевича, на кошти закупили 8 рацій і передали їх 80 аеромобільній бригаді, яка воювала в АТО.
Захід проводиться за підтримки управління соціального захисту Львівської міської ради. Принагідно хочемо відзначити, що підтримку з боку органів місцевого самоврядування незрячі відчувають постійно, що виражається в реалізації мікропроєктів, заходів, наданні пільг на житлово-комунальні послуги та проїзд людям з інвалідністю за зором, наданні матеріальної та продуктової допомоги та ін. Завдяки трьохсторонній угоді між нашою організацією, Центром зайнятості і міською владою, ми щомісяця маємо можливість брати по 14 людей на роботу. Це і начитка літератури, і організація служби супроводу, і юрист, і реабілітолог. На вулицях міста цього року появилася попереджувальна тактильна плитка, яка унезалежнює людей з інвалідністю за зором, йде адаптація людей, весь електротранспорт вже озвучений.
До участі в заході запрошені представники влади та місцевого самоврядування, благодійники, члени інших громадських організацій, партнери та просто друзі», – розповіла Любов Кукуруза.
«Львівська міська рада з товариством незрячих співпрацює вже більше дев’яти років, і співпраця відбувається в основному через реалізацію проєктів, заходів та фінансової підтримки. Цього року ми підтримуємо заходи товариства на загальну суму близько 100 тис грн.», – зазначив Ігор Кобрин, заступник начальника управління соціального захисту ЛМР.
Що важливо, люди з порушенням зору не вважають за доцільне називати їх людьми з особливими потребами чи обмеженими можливостями. «Є не зовсім адаптована вулична мережа, недостатньо адаптованих засобів отримання інформації, не завжди адаптований транспорт, і це не є особливими потребами, – це те, що повинно робитися для людей, які мають такі порушення», – зауважує Любов Кукуруза.
Довідка
Українське товариство сліпих – неприбуткова громадська організація, яка об’єднує інвалідів першої та другої груп за зором, і має більше як 80-ти річну історію свого становлення і розвитку.
На Львівщині товариство налічує близько 2200 людей з вадами зору. Організація є чітко структурована і має розгалужену систему первинних осередків на базі яких людям з вадами зору фахово надається низка соціальних послуг.
Львівська міська рада