Кабінет Міністрів своєю постановою вніс зміни до Порядку здійснення соціального замовлення за рахунок бюджетних коштів. Мінсоцполітики розробило проєкт акта з метою активізації залучення громадських об’єднань до надання соціальних послуг, забезпечення доступності соціальних послуг і покращення їхньої якості.
Нагадаємо, Порядком здійснення соціального замовлення за рахунок бюджетних коштів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2013 № 324, передбачено подання недержавними організаціями низки документів (зокрема, довідки територіального органу Державної фіскальної служби про відсутність податкового боргу) для участі в конкурсі із залучення бюджетних коштів для надання соціальних послуг.
При цьому на подання конкурсних пропозицій передбачено 30 днів, а термін дії довідки – 10 днів. Таким чином, вона вже не є дійсною на момент розкриття конкурсних пропозицій.
Прийнятим сьогодні рішенням Уряд привів Порядок у відповідність до норм чинного законодавства у зв’язку з прийняттям Закону України „Про публічні закупівлі” та спростив умови подання учасниками конкурсу конкурсних пропозицій. Зокрема, зменшено кількість додатків до конкурсної пропозиції та виключено норму щодо подання недержавним суб’єктом, який виявив намір взяти участь у конкурсі, чи фізичною особою–підприємцем довідки територіального органу Державної фіскальної служби про відсутність податкового боргу.
Як поінформували у Мінсоцполітики, в Україні діє розгалужена мережа комунальних установ і закладів, яка складається із понад 2 тис. суб’єктів, послугами яких охоплено близько 3 млн осіб. При цьому потреби в таких послугах понад 0,5 млн осіб залишалися не задоволеними.
Для максимального задоволення потреб населення у соціальних послугах, забезпечення диверсифікації надавачів соціальних послуг шляхом залучення недержавних організацій у 2012–2013 роках запроваджено механізм соціального замовлення. У 2014 році розпочато його впровадження в регіонах України.
У 2016 році у 4 регіонах недержавними організаціями надано соціальних послуг на загальну суму понад 800,0 тис. гривень.
У ході аналізу причин повільного впровадження механізму соціального замовлення було виявлено потребу в удосконаленні переліку документів, що подаються на конкурс.
З метою розвитку ринку соціальних послуг, спрощення умов подання конкурсних пропозицій недержавними суб’єктами, які виявили намір взяти участь у конкурсі на залучення бюджетних коштів для надання соціальних послуг, Мінсоцполітики ініціювало, а Уряд підтримав внесення змін до Порядку здійснення соціального замовлення за рахунок бюджетних коштів.
Мінсоцполітики України