Уряд оприлюднив програму дій на наступні п’ять років

Уряд оприлюднив програму дій на наступні п’ять років
2 Жовтня 2019
Друкувати цю новину

Кабінет Міністрів України оприлюднив програму дій, яка визначає цілі та пріоритети діяльності протягом наступних п’яти років.

Серед основних напрямів роботи уряд визначив розвиток людського капіталу та економіки, євроінтеграцію, безпеку та рівень комфорту життя громадян, повідомляє Урядовий портал.

«Держава постійно інвестуватиме в науку, освіту й культуру й створюватиме якісний і доступний сервіс для людей. Уряд планує зростання економіки на 40%, що дозволить створити 1 млн нових робочих місць, встановити прожитковий мінімум на рівні 4,2 тис. грн», – йдеться у повідомленні.

Окрім цього, Кабмін прагне, щоб витрати кожної родини на комунальні послуги не перевищували 15% її доходу.

Програма Уряду передбачає реконструкцію та зведення 24 000 км доріг та переведення в он-лайн 100% державних послуг.

Серед пріоритетних напрямків діяльності Міністерства соціальної політики України на найближчі роки:  забезпечення повноцінного і достойного життя людей похилого віку та осіб з інвалідністю,  підтримка сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах, зокрема через низькі доходи та  повернення дітей у сім`ї та сімейні форми виховання.

“Людина з інвалідністю, яка може та хоче працювати, має для цього всі можливості, а людина, яка не може працювати за станом здоров’я, отримує гідний рівень утримання та догляду. Наявність інвалідності не повинна бути причиною бідності та ізоляції від суспільства” – йдеться у повідомлені.

Підвищення якості професійної підготовки осіб з інвалідністю для підвищення їх конкурентоспроможності здійснюватиметься через запровадження ваучерів на освіту, спільних програм підготовки із Службою зайнятості та роботодавцями, а також підвищення вимог до якості освіти у навчальних закладах, комплексних реабілітаційних центрах для навчання перекладачів жестової мови. Створення, у тому числі на законодавчому рівні, ринкового механізму стимулюватиме роботодавців наймати осіб з інвалідністю, а правове забезпечення діяльності соціальних підприємств та фінансова підтримка – займатися підприємницькою діяльністю. Створення системи моніторингу працевлаштування осіб з інвалідністю для швидкого реагування на проблематику.

Фокусом також буде доступність до робочих місць та соціально-культурних об’єктів, у тому числі інфраструктурних, створення онлайн платформи для полегшення контакту роботодавців та потенційних працівників – осіб з інвалідністю, створення соціального таксі.

Важливим елементом стане зміна концепції та процесів первинної реабілітації (проведення первинної реабілітації до встановлення інвалідності) та переформатування порядку визначення груп інвалідності на основі міжнародної кваліфікації функціональності, запровадження ІТ-системи оцінки втрати функціональності та автоматичне отримання статусу особи з інвалідністю.

Розвиток ринку соціальних та реабілітаційних послуг для осіб з інвалідністю і їх родин та поступове розширення переліку послуг стане одним із основних пріоритетів разом із забезпеченням принципу “гроші ходять за пацієнтом”, впровадженням системи міжнародних стандартів та протоколів надання послуг, переходом на часткову монетизацію технічних та інших засобів реабілітації серійного виробництва, а також підвищення рівня пенсійного забезпечення та допомог за рахунок оптимізації видатків та їх ефективного використання.

Інтеграція даних Централізованого банку даних проблем з інвалідності (ЦБІ) в систему “Інформаційно-аналітична система управління соціальною підтримкою населення України (E-Social)”, забезпечення обміну даних між E-Social та діючими електронними базами даних (в тому числі eHealth), автоматизація процесів звернень осіб з інвалідністю – критично важливий елемент впровадження прогресивних змін.

Формування культури прийняття осіб з інвалідністю через широку систему просвітницьких заходів та залучення до таких заходів усіх суспільних інституцій для досягнення максимальної інклюзивності.

Одним із маркерів ефективної робити встановлюється приїзд «швидкої» або поліції протягом 10 хвилин у місті та 20 – поза його межами. Забезпечення реабілітаційними заходами та технічними засобами реабілітації на рівні 100% осіб, які їх потребують.

Також збільшення кількості працевлаштованих до 40% від усіх осіб з інвалідністю, що є працездатними. Збільшення кількості підприємців – осіб з інвалідністю до 20% від загальної чисельності цієї категорії; збільшення кількості соціальних підприємств до 10% від усіх підприємств.

Зменшення різниці між середніми показниками заробітної плати осіб із інвалідністю і осіб без інвалідності за однаковими спеціальностями.

Збільшення рівня фінансового забезпечення осіб з інвалідністю та осіб, які за ними доглядають, до рівня середньої заробітної плати в Україні.

Повний текст Програми діяльності Уряду – за посиланням: https://program.kmu.gov.ua

  Категорія: