Уряд надав фінансову підтримку громадським об’єднанням осіб з інвалідністю

Уряд надав фінансову підтримку громадським об’єднанням осіб з інвалідністю
14 Травня 2020
Друкувати цю новину

13 травня 2020 року Кабінет Міністрів України схвалив постанову «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 14 березня 2018 р. № 183 та від 3 березня 2020 р. № 166 щодо надання фінансової підтримки громадським об’єднанням осіб з інвалідністю». Як зазначає сайт Мінсоцполітики: «щоденні палкі дискусії з інститутами громадянського суспільства дозволили знайти консенсус у визначенні напрямків використання бюджетних коштів, передбачених Законом України «Про внесення змін до Закону України „Про Державний бюджет України на 2020 рік». І це дійсно так, і на наше переконання: це правильне державне рішення в умовах, коли майже 2 тисячі осіб, переважна більшість з яких має інвалідність, працюють та надають послуги в невиробничій сфері Українського товариства сліпих та Українського товариства глухих на 195 підприємствах та організаціях невиробничої сфери цих товариств. Уряд прийняв рішення щодо їх підтримки протягом 2020 року. Дякуємо Мінсоцполітики за принципову державницьку позицію.

Щодо тих, 20 громадських об’єднань осіб з інвалідністю, які подали документи на державну підтримку до 31 травня 2019 року (у встановлені постановою КМУ терміни), то Уряд передбачив кошти на їх інституційну підтримку. Це ті ГОІ, які фінансувались у минулому році, які з початку року і до проголошення конкурсу продовжували свою статутну діяльність, зберегли офіси, соціальні об’єкти та робочі місця працівників, зокрема з інвалідністю, та надавали соціальну, правову, економічну підтримку особам з інвалідністю на місцях. Ними укладались договори на оренду офісів, оплату комунальних послуг, користування бухгалтерськими програмами, телефоном, Інтернетом тощо. Це стосується і державної підтримки діяльності Національної Асамблеї людей з інвалідністю України.

Враховуючи велику чисельність постів в соціальних мережах, що Національна Асамблея людей з інвалідністю України не підтримує запровадження конкурсу проєктів (програм, заходів), повідомляємо, що керуючись Конвенцією ООН з прав осіб з інвалідністю та «Замечаниями общего порядка № 7 (2018) об участии инвалидов, через представляющие их организации в осуществлении и мониторинге Конвенции (пункт 61)», що розроблені Комітетом ООН з прав людей з інвалідністю, Асамблея звертає увагу, що необхідно розрізняти фінансування адміністративної діяльності організацій людей з інвалідністю та проєктів, що ними здійснюються. Розподіл коштів повинен включати базове інституційне фінансування, а не тільки проєктне фінансування. Щоденна діяльність громадських об’єднань осіб з інвалідністю по відстоюванню прав осіб з інвалідністю, представництва інтересів, можливість їх повної та ефективної участі в процесі формування державної політики (нормативно-правова робота), її реалізації на всіх рівнях, моніторинг виконання законодавства тощо також повинна мати сталу державну підтримку. І це не проєктна діяльність, а наголошуємо – щоденна кропітка праця фахівців, експертів, адміністраторів тощо. Наприкінці грудня 2020 року важливо провести моніторинг ефективності реалізації короткострокових  програм (проєктів, заходів) за рахунок державної підтримки.

Інформуємо, що на сайті Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю є Оголошення про проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка за рахунок коштів державного бюджету у 2020 році.

Секретаріатом НАІУ заплановано проведення вебінару для громадських організацій осіб з інвалідністю – членів Асамблеї з питань складання конкурсних пропозицій. Слідкуйте за анонсом.

 

  Категорія: