НАІУ щодо проєкту постанови КМУ «Про внесення змін до порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для придбання спеціально обладнаних автомобілів для перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату”

23 Травня 2019
Друкувати цю новину

Національна Асамблея людей з інвалідністю України відповідно до листа Міністерства соціальної політики України розглянула проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для придбання спеціально обладнаних автомобілів для перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату» та погоджує його із зауваженнями.

Пропонуємо абзац 4 п.5 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для придбання спеціально обладнаних автомобілів для перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату залишити в діючій редакції. У зв’язку з тим, що запропоновані розробником зміни чітко не встановлюють яку саме інформацію про осіб з інвалідністю (ПІБ, освіта, особливості пересування, сімейний стан тощо) необхідно подати для прийняття рішення Мінсоцполітики. Не зрозуміло, яка конкретно інформація потрібна  щодо їх індивідуальних програм реабілітації (рекомендації щодо пересування чи потреба в засобах особистої гігієни тощо). Ці дані, на нашу думку, підпадають під дію Закону України «Про захист персональних даних», їх передача потребує згоди суб’єкта персональних даних.

Також, звертаємо увагу, що членами громади, які потребують послуг перевезення спеціально обладнаним автотранспортом є люди похилого віку, які за віком не звертаються за встановленням групи інвалідності та самостійно не пересуваються. Тому кількість таких осіб (не списки) також може бути важливою інформацією для прийняття рішення Мінсоцполітики про забезпечення спецавтомобілем за рахунок коштів державного бюджету. Зазначене сприятиме просуванню інклюзивної соціальної політики, підвищенню якості соціальних послуг населенню та економії коштів виконавчих органів місцевих рад, сільських, селищних рад ОТГ (утримання однієї служби для мало мобільної категорії громадян, які проживають на території відповідно адміністративно-територіальної одиниці).

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар