Україну вперше обрано до складу Європейського комітету з соціальних прав

Україну вперше обрано до складу Європейського комітету з соціальних прав
30 Березня 2023
Друкувати цю новину

29 березня, на 1461-му засіданні Комітету міністрів Ради Європи вперше було обрано представника України до складу Європейського комітету соціальних прав (ЄКСП).

Кандидатура представника була запропонована Міністерством соціальної політики відповідно до статті 25 ЄСХ (1961) та статті 3 Протоколу про внесення поправок до ЄСХ  від 1991 року.

Членом  ЄКСП стала кандидатка юридичних наук,  доцентка кафедри порівняльного і європейського права навчально-наукового інституту міжнародних відносин Алла Федорова.

Вітаємо представника України з обранням та бажаємо успішної та  результативної роботи.

Нагадаємо, Мінсоцполітики є відповідальним за підготовку національних доповідей  та співробітництво з Урядовим комітетом  Європейської соціальної хартії Ради Європи.

Довідково: ЄКСП є комітетом незалежних експертів, який ухвалює висновки  та рішення щодо відповідності  національної ситуації  положенням  Європейської соціальної хартії (1961), Додаткового протоколу  1988 року та Європейській соціальній хартії (переглянутій) (1996) за результатами розгляду національних доповідей, які подаються від імені урядів держав-членів Ради Європи.

Україна є стороною Європейської соціальної хартії (переглянутої), яка була ратифікована Верховною Радою України Законом № 137-V від 14.09.2006.

Європейська соціальна хартія — це договір Ради Європи, який гарантує фундаментальні соціальні та економічні права людини, зокрема права на працю, житло, охорону здоров’я, освіту, соціальний захист і соціальне забезпечення.

Обрання представника України  до складу ЄКСП також сприятиме удосконаленню  національного законодавства та практики відповідно до  європейських стандартів.

Джерело

  Категорія: