Досить успішно виступила національна дефлімпійська збірна команда України на Першому чемпіонаті світу з плавання на короткій воді серед спортсменів з порушеннями слуху, що з 15 по 20 листопада 2021 року проходив в м. Гливиці (Польща). У доробку українських плавців з порушеннями слуху 28 високих нагород, серед яких: 2 золоті, 15 срібних та 11 бронзових медалей, а також – третє загальнокомандне місце в офіційному медальному заліку, а за кількістю медалей – українці стали другими.
У чемпіонаті взяли участь 140 спортсменів з 21 країни, збірна команда України була представлена 21 спортсменом (8 жінок та 13 чоловіків). Змагання проходили у 25 метровому басейні, який відповідав усім вимогам міжнародної федерації плавання та пройшли на вищому рівні. На змаганнях було розіграно 46 комплектів нагород, також цей чемпіонат світу – перші міжнародні змагання після тривалої перерви у зв’язку с пандемією Covid19 (з 2019 року) .
Дефлімпійці України яскраво проявили себе в естафетному плаванні та в особистих дистанціях. Кожен із 21 плавців України повернувся додому з високою нагородою!
Найвдаліше від національної команди виступив Коломієць Олексій (Чернігівська обл.), який став дворазовим чемпіоном світу на дистанціях 50 м та 200 м брасом, а також 6-ти разовим срібним призером (у тім числі – в п’яти естафетах).
Багаторазовими призерами стали усі, без виключення, плавці української команди (з врахуванням естафет)!!! Особливо яскраво виступили: Терещенко Ірина (Кіровоградська обл.), Денисова Катерина (Одеська обл.), Махник Аніта (Дніпропетровська обл.), Карниш Артем (Дніпропетровська обл.), Султанов Ілля (м. Київ), Дудник Максим (м. Київ), Зіненко Іван (м. Київ), Литвиненко Олексій (м. Київ).
В естафетному плаванні національна збірна займала призові місця в усіх, без винятку, видах програм естафет. Це ще раз підтверджує, що Україна утримує високі позиції у світовому дефлімпійському плаванні.
Результати національної дефлімпійської збірної команди з плавання на чемпіонаті світу-2021:
Для Султанова Іллі, Адамовича Владислава, Гриценко Владислава ці змагання були дебютними. Не дивлячись на те, що молоді спортсмени-дебютанти чемпіонату світу з плавання Гриценко Владислав (Кіровоградська обл.), Адамович Владислав (Чернігівська обл.) не вибороли особистих призових місць, вони покращили свої результати та виступили на достойному рівні, потрапляючи у фінальні запливи; а у доробку Султанова Іллі (м.Київ) – 2 бронзові нагороди, окрім естафетних нагород.
Трансляцію змагань можна подивитись на сторінці: https://www.youtube.com/channel/UChboFnm7PkUt_TtFlIxWW1g
Вітаємо національну команду з потужним виступом на чемпіонаті світу!!! Ці результати були досягнені завдяки підтримці та сприянню Спортивної федерації глухих України, Національного комітету спорту людей з інвалідністю України, Українському центру «Інваспорт», регіональним центрам «Інваспорт», та спеціалізованим ДЮСШІ, та всім хто безпосередньо приймав участь у підготовці до чемпіонату світу. Члени збірної команди України вдячні за підтримку, з новими силами та позитивними емоціями продовжують підготовку до головних стартів – до XXIV Дефлімпійських ігор, що пройде у 2022 році в Бразилії.
Джерело