Українські паравеслярі стали першими на кубкові світу в Роттердамі

16 Липня 2019

Досить успішно завершився для національної паралімпійської збірної команди України кубок світу з веслування академічного, що з 10 по 14 липня проходив у місті Роттердам, Нідерланди. Національній збірній вдалось вибороти 1 золоту,  4 срібні та 1 бронзову медалі та очолити турнірну таблицю змагань за загальною кількістю медалей, а також посісти третє місце за “золотом”, поступившись збірним командам Нідерландів та Ізраїлю. До речі, цей важливий перед Токіо-2020 міжнародний спортивний форум зібрав понад 50 спортсменів з 11 країн світу, національну команду представило 12 веслувальників.

Єдине золото у складі нашої команди завоював Роман Полянський у класі одиночних човнів серед чоловіків PR1 M1x. За відсутності його головного суперника з Австралії, Роман не залишив сумнівів у своїй перемозі вже після першого заїзду. Він впевнено потрапив до фіналу А та виборов не тільки золоту медаль, а й нагороду найкращого спортсмена у класі одиночних човнів за підсумками кубків світу цього року.

Також потужно у класах човнів, що включені до програми Паралімпійських ігор у Токіо виступили: Анна Шеремет – бронзова медаль у класі одиночних човнів серед жінок PR1 W1x; Світлана Богуславська та Ярослав Коюда – срібна медаль у класі змішаних екіпажів двійок парних PR2 Mix2x; Анжела Гаврисюк, Андрій Сивих, Максим Жук, Олександра Полянська, Юлія Маласай (стернова) – срібна медаль у класі змішаних екіпажів четвірок з стерновим, розпашне весло PR3 Mix4+.

У видах програми, що входять до програми чемпіонату світу, але не входять до програми Паралімпійських ігор у Токіо призерами стали: Гармаш Єгор – срібна медаль у класі одиночних човнів серед чоловіків PR2 M1x; Сивих Андрій та Жук Максим – срібна медаль у класі двійок без рульового (розпашне весло) серед чоловіків PR3 M2-.

Попереду вирішальні змагання цього року – чемпіонат світу, який відбудеться в місті Лінц, Австрія з 20 серпня по 02 вересня. Цей чемпіонат стане ліцензійним на Паралімпійські ігри 2020 року, отже, головна боротьба – трішки більше, ніж за місяць. Вболіватимемо за наших паралімпійців-веслувальників разом зі спонсорами та партнерами Національного комітету спорту осіб з інвалідністю України – компаніями lifecell та ВОЛЯ – та підтримуватимемо їх! Ваша підтримка – наша перемога!