Нещодавно в масмедіа з’явився рейтинг п’яти найтитулованіших паралімпійців в історії України
Максим Крипак за дві Паралімпіади зміг вибороти 15 медалей: він очолює залік за кількістю саме золотих нагород і є першим українцем, який завоював 10 золотих медалей на Паралімпійських іграх. У Токіо-2020 він також став переможцем “особистого медального заліку” та вперше за історію участі України в літніх Паралімпійських іграх найкращим серед спортсменів – мультимедалістів в Токіо-2020.
Окрім Крипака та Акопян, 15 медалей також здобували плавці Веракса та Смирнов – вони йшли до цієї мети чотири та п’ять Паралімпіад. Веракса в Токіо завоював три нагороди, а Смирнов – одну. До речі, саме Герой України тотально незрячий Віктор Смирнов в Афінах-2004 виборов 5 золотих, 1 срібну та 1 бронзову медалі, і цей його рекорд тримався до 2016 року й був перевершений Максимом Крипаком.
Замикає топ-5 ще один плавець: Євгеній Богодайко, який за три Паралімпіади виборов 14 медалей.
Максим Крипак став 47-м паралімпійцем в історії, який здобув 10 та більше золотих нагород.
Отож, знай наших! До Парижу-2024 залишилось лише 3 роки, аби серед найіменитіших спортсменів з’явились нові імена українських паралімпійців.
Вперед, Україно!
У публікації використано інформацію веб-сторінки @suspilne.media
Джерело