Україна потребує досвіду фінських clean-tech компаній при створенні Всеукраїнського реабілітаційного центру, – Іванна Климпуш-Цинцадзе

Україна потребує досвіду фінських clean-tech компаній при створенні Всеукраїнського реабілітаційного центру, – Іванна Климпуш-Цинцадзе
11 Жовтня 2017
Друкувати цю новину

До будівництва Всеукраїнського реабілітаційно-відновлювального спортивного центру у м. Дніпро планується залучити фінські компанії. Про це йшла мова під час зустрічі Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе та президента Національного комітету спорту осіб з інвалідністю України Валерія Сушкевича з фінською делегацією у складі Посла Фінляндії Юга Іларі Віртаненена і представників фінського бізнесу, що спеціалізуються на впровадженні чистих технологій.

Україна потребує досвіду фінських clean-tech компаній при створенні Всеукраїнського реабілітаційного центру, - Іванна Климпуш-Цинцадзе

Будівництво центру буде розпочате  на основі відповідних рішень Президента та Уряду, а його актуальність надзвичайно висока з огляду на те, що Національний центр паралімпійської та дефлімпійської підготовки та реабілітації людей з інвалідністю знаходиться на території анексованого Російською Федерацією Криму й тому недоступний для українських спортсменів і ветеранів АТО.

Валерій Сушкевич розповів, що на обраній під будівництво земельній ділянці площею 35 га будуть створені об’єкти, що відповідають сучасним стандартам. “Це знаковий для України об’єкт, з огляду на його унікальність та масштаби, він відповідатиме всім сучасним технологіям, у тому числі – зеленим стандартам будівництва”, – зазначив Валерій Сушкевич. Він також підкреслив, що українська сторона має велику зацікавленість у співпраці з Урядом Фінляндії та фінськими компаніями для створення центру,  враховуючи високий рівень фінських технологій у будівництві. Це особливо актуально в рамках реалізації меморандуму про взаєморозуміння у сферах енергоефективності, відновлювальної енергетики та альтернативних видів палива, що підписаний між Україною й Фінляндією у січні 2017 р., а також існуючої домовленості про створення трастового фонду під егідою НЕФКО для реалізації енергоефективних проєктів в Україні.

Президент Національного комітету спорту людей з інвалідністю додав, що наразі проєктом створення центру опікуються одразу два міністерства – Мінмолодьспорту та Мінсоцполітики, а кошти, передбачені на реалізацію  проєкту, дадуть змогу розпочати будівництво у 2018 році. Проєкт має цілковиту підтримку всіх найвищих органів влади України, що є запорукою його успішної реалізації, а залучення трастових фондів та міжнародних фінансових інституцій допоможе максимально ефективно використати кошти.

Посол Фінляндії зазначив, що до складу фінської делегації входять представники саме тих компаній, які мають досвід будівництва подібних об’єктів, а також переробки, енергозбереження та інших “чистих” технологій. Всі вони мають велику зацікавленість у тому, щоб долучитися до створення центру. Всього ж у Фінляндії налічується близько трьох тисяч компаній, що впроваджують чисті технологій, при цьому Фінляндія – дуже соціально орієнтована країна, яка велику увагу при створенні інфраструктурних об’єктів приділяє їх доступності та екологічності.

«Ми щодня маємо безліч викликів. Агресія Росії на Сході додала нам завдань, – зокрема, перед нами стоїть задача створення масштабної системи реабілітації постраждалих бійців. Україні дуже потрібні найкращі світові практики – як щодо процесу реабілітації, так і щодо створення об’єктів для неї», – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе. За її словами, процес пошуку формату та ресурсів для реалізації проєкту триває, і наразі як основний розглядається варіант державно-приватного партнерства.

Віце-прем’єр-міністр підкреслила важливість об’єднання зусиль місцевих та державних органів влади, громадськості, міжнародних фінансових інституцій та подякувала Валерію Сушкевичу за те, що він наполегливо просуває питання створення Центру на всіх рівнях. «Ми дуже потребуємо позитивних прикладів. Необхідно, щоб ця чудова ініціатива якомога швидше та ефективніше була реалізована. Ми потребуємо також сучасних технологій, в нас є велика зацікавленість у розвитку B2B-кооперації. Сподіваюся, ваш оптимізм та бажання співпрацювати з Україною збережуться, ми матимемо багато гарних спільних результатів, зокрема й щодо будівництва реабілітаційного центру», – звернулася Климпуш-Цинцадзе до фінської делегації.

Урядовий портал

  Категорія: