Участь представниць НАІУ в громадському обговорені оновлення Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека»

Участь представниць НАІУ в громадському обговорені  оновлення Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека»
13 Липня 2022
Друкувати цю новину

Представниці Національної Асамблеї людей з інвалідністю України11липня 2020 року  взяли участь у громадському обговоренні щодо оновлення Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2025 року» (далі – НДП 1325), затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 28.10.2022 № 1544-р.

Захід був ініційований Урядовою уповноваженою з питань гендерної політики Катериною Левченко, у співпраці з Українським Жіночим Фондом (УЖФ) та громадською організацію «Інформаційно-консультативний жіночий центр» (ІКЖЦ).

Майже 90 представників та представниць  громадських організацій, експертки та експерти з гендерних питань взяли  участь в обговорені  доцільності оновлення НПД 1325, пріоритетних напрямків  оновлення, та конкретних змін, які пропонується внести в документ. Після виступів пройшла активна робота в малих групах, де практично обговорили підготовлений проект змін до НДП 1325. За результатами цієї роботи були надані додаткові узагальнені пропозиції, які наприкінці зустрічі також отримали свої позитивні коментарі.

Проведена зустріч обов’язково матиме результат для захисту прав та забезпечення потреб жінок, в тому числі жінок з інвалідністю, жінок, які виховують дітей з інвалідністю, жінок похилого віку.

Резолюція 1325 є однією з найбільш важливих Резолюцій РБ ООН у сфері політики безпеки жінок. Цей документ наголошує на важливій ролі жінок у запобіганні і врегулюванні конфліктів та в розбудові миру, а також закликає держави-члени забезпечити більш активну участь жінок на всіх рівнях прийняття рішень в національних, регіональних і міжнародних інститутах, у механізмах запобігання, управління та вирішення конфліктів.

Резолюція стала інституційною рамкою для інтеграції жінок до безпекового сектору.

Основні положення резолюції визначають:

  • особливу важливість врахування потреб жінок та дівчат у конфліктних ситуаціях;
  • особливу вразливість жінок перед негативними наслідками конфліктів.

Рада Безпеки закликає держави-члени ООН активно залучати жінок до прийняття рішень на всіх рівнях в рамках національних, регіональних та міжнародних інститутів, а також механізмів запобігання, регулювання та вирішення конфліктів.

НПД 1325 Документ включає конкретні кроки, покликані створити умови для забезпечення рівної участі жінок і чоловіків у:

  • подоланні конфліктів;
  • встановленні миру;
  • процесах відновлення;
  • протидії безпековим викликам;
  • системній протидії насильству за ознакою статі та насильству, пов’язаному з конфліктом.

 

УЧАСТЬ ЖІНОК МАЄ СИЛУ!

РОБОТА ТРИВАЄ!

 

  Категорія: