Днями у Знам’янці стартувала Декада сприяння зайнятості осіб з інвалідністю. З цієї нагоди для безробітних громадян у приміщенні Знам’янського управління Кропивницької філії Кіровоградського обласного центру зайнятості із залученням соціальних партнерів відбулася групова консультація. До проведення заходу долучилися представники Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області.
Насамперед учасники заходу отримали актуальну інформацію стосовно можливостей служби зайнятості щодо сприяння у підборі підходящої роботи, підвищенні їх конкурентоспроможності на ринку праці шляхом організації професійної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації. Йшлося й про сприяння служби зайнятості у розвитку підприємницької ініціативи неселення.
Окремим аспектом заходу було обговорення електронних сервісів державних установ. Зазначалося, що одним із зручних способів взаємодії Державної служби зайнятості з клієнтами є її електронні сервіси, які значно спрощують доступ до соціальних послуг, пошук корисної інформації сфери зайнятості, забезпечують зворотний зв’язок з клієнтами та демонструють відкритість та прозорість діяльності. Були презентовані електронні сервіси Кіровоградського обласного центру зайнятості, надані корисні кейси з пошуку роботи, вибору професії та професійного навчання.
Продовжуючи тему розширення можливостей електронного урядування, фахівчиня управління Пенсійного фонду Ірина Прутян розповіла про функціонування вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України, зареєструвавшись на якому кожен має можливість в особистому кабінеті самостійно контролювати нарахування своєї заробітної плати, моніторити власний страховий стаж та взаємодії з фахівцями онлайн.
Наголошувалося, що задля забезпечення справедливого та адекватного пенсійного покриття система нарахування пенсійного забезпечення для осіб з інвалідністю базується на комплексному підході та враховуються різні фактори. Серед них: страховий стаж, група інвалідності та пільги.
«Сьогодні в органах Пенсійного фонду реалізовується низка заходів щодо розвитку інклюзивного середовища для клієнтів. Інклюзія потрібна нам для створення нового відкритого суспільства, де буде місце для кожного. Результатом цих заходів стане реальне підвищення рівня безбар’єрного доступу до пенсійних послуг для будь-якої категорії громадян», – зазначила Ірина Прутян.
Вона також наголосила, що важливим кроком у напрямку інклюзивної пенсійної системи є впровадження оцифрованої трудової книжки. Це спрощує процес врахування робочих періодів для страхового стажу та автоматизує розрахунки пенсійного забезпечення.
Захід пройшов у форматі активного діалогу та запитань-відповідей. Питань було чимало. Найпоширенішими питаннями, які обговорювалися, були умови виходу на пенсію за віком, порядок зарахування страхового стажу, у т.ч. за період підприємницької діяльності та період перебування на обліку в центрі зайнятості тощо.
Наостанок практичний психолог Знам’янського управління Людмила Базюк рекомендувала присутнім у будь-якій ситуації шукати вагомі та мотиваційні аргументи, що спонукатимуть на активне особисте та професійне життя, нове ставлення до себе як до абсолютно повноцінної людини, а також ті аргументи, які підвищать особисту цінність та самоповагу.
Нагадаємо, що Декада сприяння зайнятості людей з інвалідністю на Кіровоградщині триватиме до 01 грудня 2023 року. Графік проведення заходів http://surl.li/ngjfr