У Житомирі відбувся круглий стіл на тему: «Включення жінок – лідерок з інвалідністю в діяльність Житомирських територіальних громад»

У Житомирі відбувся круглий стіл на тему: «Включення жінок – лідерок з інвалідністю в діяльність Житомирських територіальних громад»
1 Листопада 2023
Друкувати цю новину

Нещодавно в Житомирі відбувся круглий стіл на тему: «Включення жінок – лідерок з інвалідністю в діяльність Житомирських територіальних громад». Метою зустрічі було обговорення питань щодо соціального захисту під час війни малозахищених верств населення.

Захід організовано в рамках проєкту «Сприяння правам жінок та дівчат з інвалідністю шляхом посилення їх участі та лідерства в громадах», який успішно впроваджує у регіоні Житомирська обласна громадська організація людей з інвалідністю «Молодь. Жінка. Сім’я» спільно з Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України за фінансової підтримки структури ООН Жінки та Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (Women’s Peace & Humanitarian Fund -WPHF).

WPHF – це гнучкий і швидкий інструмент фінансування, який підтримує якісні заходи, спрямовані на підвищення спроможності місцевих жінок у запобіганні конфліктам, реагуванні на кризи та надзвичайні ситуації та використовування ключових можливостей миро будівництва.

У заході брали участь представниця Урядової уповноваженої з прав осіб з інвалідністю в Житомирській ОВА Неля Ковалюк, директорка Департаменту соціального захисту населення ЖОВА Олена Грищук та її заступник Анатолій Дяченко, а також до круглого столу доєднались представниці громад, які співпрацювали під час реалізації проєкту: ТГ Пулини, ТГ Коростень, ТГ Тетерівська, ТГ Житомирська.

Тетяна Денисенко – заступниця директора Житомирського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю розповіла про фінансування і можливість отримати технічні засоби реабілітації особам з інвалідністю.

Алла Шовтюк – директор КУ «Другий інклюзивно-ресурсний центр» ЖМР проінформувала про можливості і потреби дітей з інвалідністю, про послуги, які надає ІРЦ.

Олександр Пінчук розповів про дослідження, яке було проведено в Коростенській та Тетерівській громадах.

В ході засідання підведені підсумки реалізації проєкту. Присутні говорили про важливість поставлених і виконаних завдань, потребу продовження проєкту з метою підтримки жінок з інвалідністю в Житомирських громадах.

Нагадаємо, що в рамках реалізації проєкту 90 жінок з інвалідністю Житомирської, Коростенської, Тетерівської громад отримали сертифікати АТБ для закупівлі засобів гігієни та продуктів харчування.

 

*******

Про Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF)

Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF) – це єдиний глобальний механізм, створений виключно на підтримку участі жінок в процесах розбудови миру та безпеки, а також гуманітарної допомоги. WPHF, керований низкою представників громадянського суспільства, урядів та ООН, — це трастовий фонд за участі багатьох партнерів, який мобілізує терміново необхідне фінансування для місцевих організацій, очолюваних жінками, та працює разом із жінками на передовій заради побудова міцного миру. WPHF надав фінансування та підтримав спроможність понад 500 місцевих організацій громадянського суспільства, які працюють над питаннями порядку денного «Жінки, мир, безпека» та реалізують гуманітарну діяльність у 28 країнах світу, які постраждали від кризи.

Ця публікація підготовлена за фінансової підтримки Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF), але це не означає, що висловлені в ній погляди та вміст є офіційно схваленими або визнаними з боку Організації Об’єднаних Націй.

#НАІУ #wphfund #UNSCR1325 #InvestinWomen #WomenRespond2Crises