Основними завданнями Центру соціальної допомоги учасникам АТО та їх сім’ям є здійснення соціальних заходів, спрямованих на організацію допомоги учасникам АТО та членам їх сімей, та організація співпраці з державними установами, благодійними та громадськими організаціями з метою соціального забезпечення учасників АТО та членів їх сімей.
Утримання Центру здійснюється за рахунок коштів, передбачених бюджетом Житомирської міської ради (щорічно на організацію роботи Центру виділяються кошти в сумі понад 180 тис. гривень).
Центр забезпечено окремим приміщенням, телефонною лінією, оргтехнікою. Його штатне забезпечення складаютьп’ять працівників: керівник, два фахівці із соціальної роботи, юрисконсульт, психолог.
З метою формування банку даних учасників АТО Центр у своїй діяльності взаємодіє з Житомирським міським військовим комісаріатом, управлінням освіти та департаментом соціальної політики Житомирської міської ради, громадською організацією «Бойове братерство учасників АТО» та благодійним фондом «Бойове братерство кіборгів». Збір інформації також здійснюється через соціальні мережі та в мікрорайонах міста, де працюють фахівці із соціальної роботи.
На обліку Центру перебуває 2720 сімей учасників АТО (в яких виховується 2481 дитина), у т. ч. 174 особи з інвалідністю, 53 сім’ї загиблих учасників АТО та 17 сімей померлих учасників АТО.
За період роботи Центру різні види соціальних послуг відповідно до їхніх потреб отримали понад 10 тис. осіб із числаучасників АТО та членів їх сімей. Зокрема учасники АТО та члени їхніх сімей отримали допомогу щодо:
Основні напрямки діяльності Центру:
– тематичні лекційно-тренінгові заняття, зустрічі, круглі столи для учасників АТО,
– інформаційно-просвітницька діяльність мультидисциплінарної команди за місцем дислокації військових-учасників АТО у м. Житомирі (інформування з питань постановки на квартирний облік, отримання земельної ділянки, одержання соціальних пільг та гарантій (до складу мультидисциплінарної команди входять директор міського центру СССДМ, представники департаменту соціальної політики, відділу по обліку та розподілу житлової площі міської ради );
– діяльність груп взаємопідтримки для дружин учасників АТО;
– діяльність груп взаємопідтримки для матерів загиблих учасників АТО;
– інформаційно-просвітницький захід до Дня спільних дій в інтересах дітей із переглядом вистави на базі Житомирського обласного українського музично-драматичного театру імені Івана Кочерги (охоплено 200 дітей та батьків);
– перегляд циркової програми «Шапіто» (охоплено 75 дітей);
– організоване вітання військовослужбовців до Дня Збройних Сил України листівками, виготовленими дітьми міста (охоплено близько 400 осіб);
– перегляд театральних вистав до Новорічних та Різдвяних свят (одержали подарунки 2000 дітей);
– поїздка дітей із сімей загиблих учасників АТО до м. Києва, у т.ч. відвідування «Мистецького арсеналу», Києво-Печерської Лаври, екскурсія містом;
– поїздка матерів загиблих учасників АТО до м. Радомишль (в рамках програми громадського інформаційного простору «Люди допомагають людям»);
– перегляд мультфільмів у кінотеатрі міста (за сприяння ГО «Я – мама»);
– участь учасників АТО в спортивних заходах (за сприяння ГО «Хоробрі серця»);
– безкоштовне вивчення англійської мови (курс триватиме 2 роки тапроводиться за підтримки посольства США, охоплено 30 дітей);
– участь у програмі «Оздоровча верхова їзда» (охоплено 15 дружин учасників АТО та 24 дитини);
– оздоровлення та відпочинок дітей із сімей учасників АТО у позаміському закладі оздоровлення та відпочинку «Супутник» (оздоровлено 408 дітей) та в місті Кутаїсі, Грузія (оздоровлено 25 дітей).
– організовано розміщення інформації про героїв – учасників АТО на рекламних носіях міста (за участі Житомирського міського ЦСССДМ);
– ініційовано видання Міської книги пам’яті «Герої не вмирають», матеріали для якої безпосередньо збирали працівники міського центру СССДМ спільно із соціальними партнерами та волонтерами;
– організовано виставку в музеї на базі Житомирського військового інституту імені С. П. Корольова (збір особистих речей загиблих героїв-житомирян для виставки забезпечено міським центром СССДМ);
– проведено спільно із управлінням культури міської ради презентацію портретів Народних Героїв України, які загинули в зоні АТО, та Героїв України (у рамках ІІ художнього пленеру «Мужність» на базі Українського дому). Календарі із портретами Героїв України та Народних Героїв надано родинам Героїв та розповсюджено серед навчальних закладів, бібліотек та державних установ міста;
– проведено заходи вшанування пам’яті загиблих Героїв (розміщення інформації в ЗМІ, відвідування могил на Смолянському кладовищі тощо).
Завантажити презентацію
Мінсоцполітики України