У Західному реабілітаційно-спортивному центрі підведено підсумки програми “Повернення до життя”

У Західному реабілітаційно-спортивному центрі підведено підсумки програми “Повернення до життя”
24 Вересня 2018
Друкувати цю новину

23 вересня у Західному реабілітаційно-спортивному центрі Національного комітету спорту осіб з інвалідністю України, що розміщений у селі Яворів Турківського району Львівської області – основної бази підготовки наших спортсменів з інвалідністю та основної бази фізкультурно-спортивної реабілітації – важлива подія об’єднала нас усіх: підведення підсумків програми реабілітації НАТО «Повернення до життя».  

У події взяли участь: 

  • Ростислав Замлинський – перший заступник Голови Львської обласної державної адміністрації; 
  • Валерій Сушкевич – Уповноважений Президента з прав людей з інвалідністю, Голова Національної Асамблеї людей з інвалідністю України; 
  • Джон Босманс (John Bosmans) – менеджер програм співробітництва та загальних послуг NSPA; 
  • Наталя Мельниченко – Керівник проєкту трастового фонду НАТО;
  • Василь Литвинчук – Керівник офісу в Україні, NSPA; 
  • Віктор Іванкевич – Державний секретар Міністерства соціальної політики України;
  • Олег Немчінов – Державний секретар Міністерства молоді та спорту України;
  • воїни АТО з інвалідністю – учасники програми «Back to life» та реабілітаційного заходу цієї програми, що наразі проводиться у Західному центрі. 

У рамках заходу пройшли прес-брифінг, відкрите тренування, майстер-клас за участі воїнів АТО та квест тур. 

Ще з початку 2010 року Західний реабілітаційно-спортивний центр – який є унікальним закладом європейського рівня, повністю побудований за міжнародними стандартами та на сьогоднішній день є найкращим для реабілітації людей з інвалідністю, адаптації їх в суспільство здорових людей та підготовки до незалежного життя, розпочав свою діяльність, пов’язану із здійсненням заходів з фізкультурно-спортивної реабілітації для людей з інвалідністю, що визнані одними із найефективніших заходів з адаптації людей з інвалідністю до життя у суспільстві.

Постановою Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2016 р. № 49 було затверджено Імплементаційну угоду між Кабінетом Міністрів України та Організацією НАТО з підтримки та постачання, якою передбачено співпрацю у сфері медичної реабілітації. У рамках цієї угоди з липня 2016 року Всеукраїнським громадським об’єднанням «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» та Офіс Агенції НАТО з підтримки і постачання (NSPA) в Україні, за підтримки Трастового фонду НАТО з медичної реабілітації, Міністерства соціальної політики України та Міністерства молоді та спорту України започатковано проведення Програми активної реабілітації «Повернення до життя».

Програма «Повернення до життя» мала за мету здійснення реабілітації діючих та звільнених військовослужбовців і персоналу сектора безпеки та оборони України, які постраждали внаслідок антитерористичної операції на сході України, та повернення їх до активного життя у суспільстві. Вона була розрахована на два роки, протягом якої заплановано проведення 17 таборів з активної реабілітації (один табір тривав 12 днів по 10 учасників в кожному), що працювали за принципом – рівний-рівному, де тренерами та інструкторами були люди з інвалідністю і в тім числі, воїни АТО, які брали участь в перших таборах програми.

У рамках програми майже 200 бійців пройшли курс реабілітації в Західному центрі. Наразі (з 21 вересня по 2 жовтня 2018 року) проводиться заключний сімнадцятий табір активної реабілітації за участі 11 бійців, які брали участь в антитерористичній операції.

Хоча програму НАТО завершено, але, за словами Валерія Сушкевича, чи з допомогою НАТО, чи без – програма триватиме і проводитиметься на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру. І ми віримо в успіх цієї необхідної для людей з інвалідністю та воїнів АТО програми.

За інформацією НКСІУ

Відкрите тренування учасників програми «Повернення до життя» – воїнів АТО

Елемент реабілітації в програмі «Повернення до життя» – стрільба з лука

Майстер-клас воїнів АТО, учасників програми «Повернення до життя»

  Категорія: