У Всесвітній день людей з інвалідністю розпочато нову спільну програму ООН зі сприяння інтеграційній політиці та послугам для людей з інвалідністю

У Всесвітній день людей з інвалідністю розпочато нову спільну програму ООН зі сприяння інтеграційній політиці та послугам для людей з інвалідністю
5 Грудня 2012
Друкувати цю новину

У Всесвітній день людей з інвалідністю розпочато нову спільну програму ООН зі сприяння інтеграційній політиці та послугам для людей з інвалідністю

3 грудня 2012 року укладено Меморандум про взаєморозуміння між Програмою розвитку Організації Об`єднаних Націй (ПРООН), Дитячим Фондом ООН (ЮНІСЕФ), Всесвітньою Організацією Охорони Здоров’я (ВООЗ), Міжнародною Організацією Праці (МОП), Міністерством соціальної політики України (Мінсоцполітики) та Всеукраїнським громадським соціально-політичним об’єднанням «Національна Асамблея осіб з інвалідністю України» (НАІУ).

Метою співпраці є впровадження спільної програми «Сприяння інтеграційній політиці та послугам для людей з інвалідністю в Україні», яка спрямована на впровадження стандартів доступності та універсального дизайну як таких, що забезпечать залучення і участь людей з інвалідністю у суспільному житті. Програма має на меті подолання існуючих бар’єрів, які заважають або обмежують рівний доступ до послуг і об’єктів, призначених для широкої громадськості.

Програма реалізовуватиметься на регіональному (Харківська область) та національному рівнях, і буде сприяти всебічному розвитку потенціалу тапідвищенню обізнаності. Крім того, ця програма буде сприяти виконанню статей 4, 9, 23, 25, 26, 27 Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю.

На регіональному рівні в ході реалізації програми планується проведення всебічної оцінки існуючих можливостей і бар’єрів для людей з інвалідністю в двох регіонах Харківської області та розроблення місцевих стратегій та планів дій по вирішенню проблем доступності. Заплановано реалізацію ініціатив громад спільно з місцевими органами влади, громадськими організаціями та установами ООН, зокрема трансформацію будинків дитини в Харківській області для надання на їх базі послуг раннього втручання для сімей із дітьми з особливими потребами, а також створення центрів раннього втручання на рівні області.

На національному рівні планується розроблення нормативної бази та навчальних програм щодо застосування принципів доступності та універсального дизайну для державних органів та навчальних закладів і зокрема, заплановано проведення першої національної конференції з метою просування принципів універсального дизайну, поширення практичного досвіду та представлення результатів проєкту у партнерстві з центральними та місцевими органами виконавчої влади. Також, проводитимуться інформаційні та громадські просвітницькі кампанії щодо подолання упереджень стосовно людей з інвалідністю.

Програма впроваджуватиметься упродовж двох років (з 1 грудня 2012 року до 30 листопада 2014 року). Її бюджет складає 365 400 доларів США, які буде надано Партнерством ООН з питань реалізації прав людей з інвалідністю, а також ПРООН та ЮНІСЕФ.

Для отримання додаткової інформації просимо звертатись:

Вікторія Андрієвська, Координатор зі зв’язків з громадськістю та ЗМІ Представництва ООН в Україні, victoria.andrievska@unic.org, +38 254 00 35.

Програма розвитку ООН

  Категорія: