У Вінниці презентували унікальну ковзанку для дітей із синдромом Дауна

У Вінниці презентували унікальну ковзанку для дітей із синдромом Дауна
18 Лютого 2020
Друкувати цю новину

У Вінниці презентували унікальну ковзанку для дітей із синдромом Дауна

16 сонячних діток раз на тиждень в межах проєкту “сонячні ковзани” вчаться підкорювати лід

“Сонячні ковзани” – унікальний проєкт презентували у Вінниці для дітей із синдромом Дауна. Розрахований він на спортивний розвиток дітей та їхню адаптацію у суспільстві. На одному з тренувань побували кореспонденти “5 каналу”.

13-річна Марійка Гнатик тренуватися на ковзанку прийшла втретє. Дівчинка із захопленням йде на лід, але відпускати ходунки поки що не наважується.

Мати Марійки розповідає, її дочка із синдромом Дауна, але їй це не заважає займатися східними танцями, акробатикою та боксом. Нове захоплення мама підтримує.

“Бачу, що їй подобається, вона впевнено стоїть на ковзанах, хоча чесно кажучи, я в це не вірила. При всьому великому потенціалі, але якщо їй буде це подобатись, я буду підтримувати її починання”, – говорить Тетяна Гнатик, мати учасниці проєкту.

16 сонячних діток із синдромом Дауна раз на тиждень в межах проєкту “сонячні ковзани” вчаться підкорювати лід. З ними працюють професійні інструктори та тренери ковзанки. Кажуть, для особливих спортсменів розробляють спеціальну програму.

“У них є одна річ яка не у всіх є спортсменів, це бажання. Вони виходять на лід, їм реально цікаво, вони хочуть займатися, вони щось запитують, через годину катання, вони їздять”, – говорить Дмитро Дорошенко, тренер.

Діти на ковзанці
Діти на ковзанці 5 канал

Для дітей із синдромом Дауна у Вінниці невдовзі планують відкрити спеціальну секцію занять зимовими видами спорту.

“Є тренери, які будуть далі по мірі того, як діти будуть звикати до ковзанів, будуть давати їм навантаження. У нас в планах зробити для них окрему секцію, когось фігурному катанню вчити, когось хокею, тому що діти дуже талановиті”, – каже Анна Шацька, працівниця льодового клубу.

Наразі, тренування дітей із синдромом Дауна відбувається одночасно із хокейною командою. Це дає можливість не лише розвиватися у спорті, а й соціалізуватися з іншими дітьми.

Світлана Боднар, Олег Смаковський, “5 канал

  Категорія: