Вінницька громадська організація «Гармонія» провела дванадцятий табір-семінар «Школа самостійного життя». Він проходив на базі відпочинку «Зачароване озеро», яка адаптована для потреб людей на візках. До кожного будиночка споруджено пандуси, у кімнатах для проживання створено всі зручності для перебування людей з порушенням опорно-рухового апарату. А ще на території бази є школа їзди верхи на конях, і працівники бази зробили спеціальний подіум, щоб людям, які пересуваються на візках, зручно було сідати на «гнідих». Тренінги, семінари, групи взаємодопомоги, екскурсії та практичні заняття у вигляді квесту містом, куди включені елементи користування громадським транспортом, залізничним вокзалом, а також змагання з боулінгу зробили навчання цікавим і корисним.
«Така форма роботи, як табір-семінар, вдала та ефективна як соціальна реабілітація та навчання навичкам самостійного життя, самообслуговування, вирішення життєвих проблем. Учасники минулих таборів, які змогли реалізуватися, тепер допомагають у цьому іншим», — зазначила начальник управління у справах сім’ї та молоді Вінницької облдержадміністрації Олена Стоялова.
У життєвому світі людей з обмеженими фізичними можливостями існують загальні проблемні зони. Наприклад, непристосованість середовища до життєдіяльності людей зі специфічними потребами, комунікативні бар’єри, які обумовлені дефіцитом спілкування і взаємодії «суспільство — людина з особливими потребами», проблеми здобуття освіти, працевлаштування. Водночас суспільство має ресурси, які могли б істотно поліпшити взаємодію соціального середовища і людини з інвалідністю. Адже з різними захворюваннями виникають обмеження й специфічні потреби, які не завжди можна перебороти самотужки, без підтримки з боку держави, соціальних служб та оточуючих людей. Саме при комплексному підході та взаємодії забезпечується адаптація та самореалізація людини з інвалідністю. Прикладом такої спільної роботи і є табір-семінар «Школа самостійного життя». Так «Гармонія» організовувала та проводила табір, соціальні працівники з системи районних соціальних служб сім’ї, дітей та молоді на місцях здійснювали пошук кандидатур відповідно до тематики табору та умов участі, а фінансувало справу управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації.
Завдяки цьому 12 учасників із міст і сіл області отримали можливість опанувати програму, яка включала в себе у першу чергу набуття досвіду самостійного життя. Програма включала заняття у психологічній групі, лекції на юридичну, екологічну тематики, бесіди про важливість навчання та працевлаштування…
Голова правління Вінницької громадської організації «Гармонія» Раїса Панасюк не раз зауважувала, що проєкт «Школа самостійного життя» дає шанс людям щось змінити у своєму житті, здобути віру в себе. Загалом ГО реалізувала приблизно 40 проєктів, і всі вони успішні.
Урядовий кур’єр