У Тернополі представили програму ранньої діагностики дитячого аутизму

У Тернополі представили програму ранньої діагностики дитячого аутизму
24 Листопада 2014
Друкувати цю новину

Ранню діагностику дитячого аутизму та програму адаптації дитини з аутизмом до навколишнього середовища представила у Тернополі Консул Європейської асоціації «Аутизм-Європа» Інна Сергієчко. Семінар за її участі на тему «Проблеми та досягнення в сфері аутизму в світі та Україні»  провели за дорученням першого заступника голови Тернопільської облдержадміністрації Івана Крисака 21 листопада.

Організаторами заходу стали представники департаменту соціального захисту населення Тернопільської ОДА спільно з представниками КУТОР «Тернопільський обласний центр соціальної реабілітації дітей-осіб з інвалідністю». Участь у семінарі взяли батьки дітей, які стикнулись із даною проблемою, а також лікарі, педагоги, волонтери та інші зацікавлені особи.

«Метою семінару є поширення інформації про розлади спектру аутизму серед фахівців, – зазначив директор департаменту соціального захисту населення ОДА Вадим Боярський. – Отриманий досвід на практиці допоможе спеціалістам організувати освітні, лікувальні та реабілітаційні процеси для дітей даної категорії. Найбільше проблем у нас виникає із вчасним діагностуванням аутизму. Адже ознаки захворювання спершу помітити важко,а згодом корегувати аутизм важче. Відтак, на семінарі представили посібник із діагностики аутизму, де описані ознаками хвороби та вказана їх мінімальна кількість для діагностування саме аутизму».

Також Консул Європейської асоціації «Аутизм-Європа» Інна Сергієчко розповіла про теорію навчання дітей із аутизмом, варіанти освітнього втручання, інтервенційні технології, комплементарну і альтернативну медицину, лікування травами, ігри та види спорту, що допоможуть адаптуватись до навколишнього середовища таким дітям.

Довідково:

Аутизм — вроджене психічне захворювання, що характеризується нездатністю хворого до взаємодії із зовнішнім світом. Хворий типово уникає спілкування; проте інтелект аутиста понижений далеко не завжди. Часто виявляються так звані «острівці знання» — області, в яких здібності хворого досягають нормального або навіть геніального рівня.

Вперше описав дану проблему доктор Каннер у 1943 в своїй ранній праці «Аутистичні порушення емоційного контакту». Саме він визначив ряд ознак, характерних для аутистів.

Тернопільська ОДА

  Категорія: