В рамках цього проєкту в центрі міста намалювали два місця для паркування машин для людей з інвалідністю. І упродовж місяця обіцяють перевіряти, як до них відносяться полтавці.
10 ранку. Люди з інвалідністю, громадські активісти та інші полтавці збираються позаду колишнього кінотеатру імені Котляревського. Саме тут хочуть намалювати паркувальні місця для людей з інвалідністю.
Ірина Твердохліб, ініціаторка проєкту
– Ми сьогодні промаркуємо наші місця відповідною розміткою, тому що я не знаю у Полтаві жодного паркувального місця, окрім Полтави-Південної і майданчика біля обласної державної адміністрації, де є відповідна розмітка і відповідні знаки.
Спочатку присутні прибрали територію майбутньої стоянки. Потім обов’язки розділились. Одні малював розмітку, інші встановлювали ось такі таблички.
Іван Духно – батько людини з інвалідністю. Чоловік постійно возить сина на машині. І щоразу сім’я зіштовхується з єдиною проблемою: місця для паркування інвалідів зайняті.
Іван Духно, батько людини з інвалідністю
– Виникають 70% проблем при паркуванні автомобіля людини з інвалідністю. Наприклад, приводжу я свого сина на засідання обласного комітету по доступності, ніде машини поставити, стоянка зайнята.
Всі дорожні розмітки виконують за державними стандартами.
– Для автомобілів людей з інвалідністю має розраховуватись, як для розвороту крісла, так і на сам автомобіль. Тобто, це не менше 3,5 метри повинно бути. Для автомобіля – 2 метра, для розвороту – 1,5 метра.
З цього дня починається контроль за місцями паркування для інвалідів. І всіх, хто порушуватиме правила, штрафуватимуть.
Аліна Кондратенко, працівниця патрульної поліції
– Якщо водій здійснив зупинку на парковочному місці, призначеному для людей з інвалідністю, йому загрожує відповідальність від 60 до 100 неоподаткованих мінімумів громадян. Це штраф у розмірі від 1020 до 1700 гривень. І також, відповідно до статті 266 п.2, передбачається евакуація транспортного засобу.
Ірина Щербак
Телеканал «Місто»