У нових житлових будинках від 4 поверхів мають обов’язково передбачатися ліфти — норми вступають в дію з грудня

У нових житлових будинках від 4 поверхів мають обов’язково передбачатися ліфти — норми вступають в дію з грудня
28 Серпня 2019
Друкувати цю новину

Оновленими державними будівельними нормами (ДБН) щодо проєктування житлових будинків введено нові вимоги:

  • рекомендовано влаштовувати ліфти у нових житлових будинках від 3-х поверхів;
  • у новому житлі висотою 4 поверхи та більше ліфти передбачаються обов’язково.

За старими нормами ліфти у житлових будинках мали проєктуватися лише від 5 поверхів.

Нові ДБН “Житлові будинки. Основні положення”, в яких містяться ці норми, вже опубліковані та вступають в дію з 1 грудня цього року.

“Підвищуємо комфорт жителів новими будівельними нормами щодо житлових будинків. Рекомендуємо влаштовувати ліфти у житлі від 3-х поверхів, а у будинках від 4-х поверхів — робити це в обов’язковому порядку. Це банальна зручність та доступність людей, а особливо маломобільних груп населення: людей з інвалідністю, вагітних жінок, людей похилого віку, батьків з маленькими дітьми. Нові норми почнуть діяти вже з 1 грудня, тобто, з цієї зими всі нові будинки мають будуватися згідно з цими нормами”, — повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

У нових нормах зазначається, що у житлових будинках з позначкою підлоги верхнього житлового поверху, яка перевищує на 8 м позначку підлоги першого поверху (тобто, 3-й поверх і вище), рекомендується встановлювати пасажирські ліфти. А у разі перевищення на 12 м і більше (тобто, 4-й поверх і вище) — їх встановлення обов’язкове.

При цьому, ліфти, їх обладнання, розміщення машинного та блочного приміщень та сходів між цими приміщеннями потрібно влаштовувати згідно з відповідними стандартами:

— ДСТУ Б В.2.6-52:2008 “Сходи маршеві, площадки та огорожі сталеві.Технічні умови”;

— ДСТУ EN 81-20:2015 “Норми безпеки щодо конструкції та експлуатації ліфтів. Ліфти для перевезення пасажирів та вантажів. Частина 20. Ліфти пасажирські та вантажопасажирські”;

— ДСТУ EN 81-70:2010 “Норми безпеки до конструкції та експлуатації ліфтів. Специфічне використання пасажирських і вантажопасажирських ліфтів”.

Кількість ліфтів та їх характеристики (вантажопідйомність, швидкість та призначення) залежно від поверховості будинку та кількості мешканців слід приймати відповідно до:

8

Довідково:

В Інформаційному бюлетені Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №8 від 20 серпня 2019 року опубліковані нові державні будівельні норми щодо проєктування житлових будинків — ДБН В.2.2-15:2019 “Житлові будинки. Основні положення”.

Вони вводять низку принципових змін в будівництві і реконструкції житла та, відповідно до законодавства, вступають в дію орієнтовно через 3 місяці після опублікування — з 1 грудня цього року.

Нові ДБН В.2.2-15:2019 “Житлові будинки. Основні положення” розроблені фахівцями ПАТ “КиївЗНДІЕП” на заміну застарілих ДБН 2005 року.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проєктування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їх призначення.

У нових житлових будинках від 4 поверхів мають обов'язково передбачатися ліфти — норми вступають в дію з грудня

Мінрегіонбуд України

  Категорія: