У Миколаєві розробляють проєкт вікидних пандусів в будинках, де мешкають люди з інвалідністю

У Миколаєві розробляють проєкт вікидних пандусів в будинках, де мешкають люди з інвалідністю
1 Серпня 2016
Друкувати цю новину

роєкт вікидних пандусів в будинкахСоціальні працівники констатують, що перешкоди для людей з інвалідністю починаються з ліфтів та відсутніх нульових сходових маршів.

На сьогодні на Миколаївщині проживає 61,1 тис. людей з інвалідністю. Серед них найбільш потребують спеціальних умов для безперешкодного доступу до об’єктів громадського призначення – це особи з порушенням опорно-рухового апарату, яких в області 25,1 тис., та з вадами зору (2,7 тис.), що становить 44,25% від загальної кількості людей з інвалідністю. Про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі Департаменту соцзахисту ОДА.

“За результатами інвентаризації 2015 року обстежено 5655 об’єктів соціальної інфраструктури на відповідність державним будівельним нормам, з них – облаштовано відповідно до ДБН – 3380 об’єктів, мають вільний доступ – 912 об’єктів, технічно неможливо облаштувати – 595 об’єктів, не облаштовано та потребують облаштування – 768 об’єктів”, – йдеться в повідомленні.

Також зазначається, що з початку цього року облаштували відповідно до будівельних норм 23 об’єкти: один – у Березнегуватському районі, три – у Врадіївському, 16 – у Миколаївському, два – в Новобузькому, по одному – у Новоодеському і Снігурівському районах. У самому Миколаєві в багатоквартирних будинках проживає 637 інвалідів на візках, з них 52% ведуть соціально активний спосіб життя.

Соціальні працівники констатують, що попри бажання брати активну участь у суспільному житті люди стикаються з перешкодою у самому під’їзді будинку, яка починається від ліфта, нульові сходові марші не обладнані допоміжними засобами. Тому в місті розпочали облаштувувати під’їзди житлових будинків, де мешкають люди з інвалідністю, які пересуваються на візках, відкидними пандусами.

“Наразі розробляється проєкт відкидного пандусу, який після погодження з усіма відповідними структурами, буде застосовано для створення безперешкодного доступу. Відкидні пандуси планується встановити у всіх під’їздах житлових будинків, де мешкають інваліди на візках, але в першу там, де мешкають активні люди з інвалідністю, які пересуваються на візках”, – повідомляють соціальні працівники.

  Категорія: