У мерії підбили підсумки та обговорили плани щодо заходів, які роблять місто доступнішим для людей з інвалідністю

У мерії підбили підсумки та обговорили плани щодо заходів, які роблять місто доступнішим для людей з інвалідністю
20 Лютого 2019
Друкувати цю новину

У мерії підбили підсумки та обговорили плани щодо заходів, які роблять місто доступнішим для людей з інвалідністю

У цьому році планується зробити ще два мобільних робочих місця у Прозорих офісах для прийому звернень на призначення субсидії, пільг, допомог тощо. Цим сервісом користуються вінничани, які не можуть дістатись до Прозорого офісу самостійно за станом здоров’я. Продовжиться облаштування пандусами вулично-шляхової мережі міста. Будуть адаптовуватись місця очікування громадського транспорту для людей з інвалідністю, в тому числі влаштування тактильних смуг тощо. Встановлюватимуть пристрої звукового супроводу пішохідної фази на світлофорах. Будуть проводити модернізацію тролейбусів з низьким рівнем підлоги.

У міській раді відбулось засідання комітету забезпечення доступності людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури. Під час зустрічі йшлось про результати роботи за 2018 рік та плани на 2019.

В минулому році на більш ніж десятьох парковках для людей з інвалідністю встановлено таблички з «Смайликом» та проханням «Залиште місце вільним для людей з інвалідністю». Такі знаки з’явились по Хмельницькому шосе, вулицях Порика, Космонавтів, Юності, Винниченка. У рамках капітальних та поточних робіт облаштовували пандуси, в тому числі по вулицях 600-річчя, Чехова, на перехресті Комарова-Пирогова. Загалом у 2018 році відновлено та влаштовано понад 160 пандусів.

Як розповів директор департаменту комунального господарства та благоустрою Володимир Ніценко, здійснюється адаптація місць очікування транспорту для людей з порушенням зору. Протягом 2018 року платформи на сімох зупинках облаштували близько 190 м2 тактильних елементів, які допомагають орієнтуватись в просторі та попереджають про небезпеку. Щодо планів на 2019 рік, то продовжаться роботи по облаштуванню пандусами вулично-шляхової мережі міста, по адаптації місць очікування громадського транспорту для людей з інвалідністю тощо.

«У 2018 році, в результаті взаємодії департаменту міського господарства з суб’єктами господарювання при проведенні благоустрою прилеглої території, для маломобільних груп населення було влаштовано та реконструйовано понад 30 пандусів (перед торгово-посадочними комплексами, магазинами, підприємствами та організаціями тощо). Також на 3-х зупинках громадського транспорту (перед торгово-посадочними комплексами) було забезпечено влаштування тактильної плитки, для просторового орієнтування людей з порушенням зору», – зазначив директор департаменту міського господарства  Вінницької міської ради Григорій Пурдик.

У мерії підбили підсумки та обговорили плани щодо заходів, які роблять місто доступнішим для людей з інвалідністю

Директор департаменту енергетики, транспорту та зв’язку міської ради Михайло Варламов розповів, що протягом 2018 року на 220 зупинках громадського транспорту було поновлено дорожньою розміткою разом з елементами спеціальних позначень для потреб осіб з інвалідністю. У 2019 році, як тільки настануть сприятливій погодні умови, планується продовжити роботу в цьому напрямку.

На маршрутах Вінниці експлуатується 67 автобусів та 45 тролейбусів з низьким рівнем підлоги, пристосованих для осіб з інвалідністю. В 2018 р. було придбано один електроавтобус з низьким рівнем підлоги, модернізовано два трамваї з низьким рівнем підлоги. У цьому році планується модернізація кількох тролейбусів з низьким рівнем підлоги, нанесення піктограм на зупинках громадського транспорту.

«Департамент соціальної політики Вінницької міської ради в своїй роботі постійно враховує потреби громадян з інвалідністю та інших  маломобільних груп населення. Прозорі офіси у місті, де знаходяться управління соціального захисту, обладнанні пандусами для дитячих та інвалідних візків, позначками яскравих кольорів на сходинках в приміщеннях будинків, ліфтами, пристосованими для осіб з інвалідністю, інформаційними терміналами із зручним розташуванням для осіб на візках. Також – інформаційними табло зі збільшеним розміром шрифту номера талону, спеціальними кімнатами особистої гігієни. Доопрацьовано програмне забезпечення електронної черги Прозорих офісів щодо можливості звукового виклику для осіб з порушення зору (озвучення номера талону та номеру місця прийому). Приміщення по вул.Соборній, 50, де розташована громадська приймальня департаменту соціальної політики міської ради, оснащено внутрішнім пандусом, кнопкою виклику та відео-домофоном», – розповідає директор департаменту соціальної політики міської ради Валентина Войткова.

У територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) в липні 2018 року створена Муніципальна служба супроводу для осіб з інвалідністю по зору І групи. http://www.vmr.gov.ua/Lists/CityNews/ShowNews.aspx?ID=5727 У червні 2018 року департаментом  закуплено за кошти міського бюджету два мобільні робочі місця. Звернутися за призначенням субсидії, допомоги особи з інвалідністю або особи похилого віку мають змогу не виходячи з власного помешкання. Даною послугою в минулому році скористалося 264 особи.

«У перспективі – продовження роботи з маломобільними громадянами, а це особи з інвалідністю та похилого віку, які не мають фізичної можливості звернутися до Прозорого офісу. Буде впроваджено додатково ще два мобільні робочі місця для прийому звернень на призначення субсидії, пільг, допомог. Продовжиться робота Муніципальної служби супроводу для осіб з інвалідністю по зору І групи», – каже Валентина Войткова.

Протягом засідання колегії представники громадських організацій спілкувались з міським головою Сергієм Моргуновим та висловлювали свої побажання щодо продовження роботи з адаптації міста для людей з інвалідністю. Серед іншого міський голова наголосив на тому, що потрібно оновити графіки руху на тих зупинках громадського транспорту, де вони стали нечіткими. Також – про те, що потрібно замінити тактильну плитку в тих місцях, де це необхідно. Йшлось й про необхідність продовжувати облаштовувати пандуси, робити звуковий супровід на світлофорних об’єктах, наліпки на скляних дверях та багато іншого. «Завдяки рекомендаціям та пропозиціям від громадських організацій ми вже 12 років поступово рухаємось до того, щоб наше місто було комфортним та доступним для всіх без винятку. Тут дуже важливо не бути байдужими. Тільки завдяки нашій спільній роботі ми можемо цього досягти», – каже Сергій Моргунов.

Вінницька міська рада

  Категорія: