14 липня у приміщенні спецбібліотеки ім. Т. Г. Шевченка, що на вул. Січових Стрільців, 5, відбувся конкурс на краще написання диктанту «Українська писемність шрифтом Брайля». Участь у конкурсі взяли 15 незрячих мешканців Львова: вони написали уривок радіодиктанту національної єдності «Від бересту — до «цифри».
Цей текст у День української писемності й мови у 2019 році писали українці, які хотіли перевірити свої знання з української мови.
«Хочу наголосити, що цьогорічні переможці конкурсу продемонстрували надзвичайно високий рівень. Зокрема, Надія Онофрійчук, яка виборола першість, за написання диктанту отримала найвищий бал — 12! Вона не зробила жодної помилки. Другу і третю сходинку розділили між собою Владислав Коппаков та Марія Кухарська: їх роботи оцінили на 11 балів. Вони допустили лише по одній помилці. Та й загалом усі показали неперевершені результати, адже ще 3 учасники отримали по 10 балів. До речі, диктант писали учасники віком від 20 до 70 років», — розповіла керівниця Львівського осередку УТОС Любов Кукуруза.
Як повідомив начальник міського управління соціального захисту Ігор Кобрин, і переможці, і учасники конкурсу отримали подарунки — набори постільної білизни. А на фінансову підтримку усіх заходів та соціальних ініціатив, які організовує УТОС у Львові цього року, з міського бюджету скерували 200 тис грн.
«Львівська територіальна первинна організація УТОС завжди організовує цікаві та актуальні конкурси. І я щоразу дивуюсь талантам і вмінням учасників: проте особливо мене вражають глибокі знання української мови, які вони демонструють», — додав посадовець.
Слід зауважити, що 16 липня о 12.00 год у спецбібліотеці ім. Т. Г. Шевченка відбудеться також конкурс декламаторів. А трохи згодом (дата ще уточнюється) відбудеться онлайн-конкурс «Галицька пані». Участь у конкурсі візьмуть 15 жінок з інвалідністю по зору. Змагатимуться вони у двох вікових категоріях: 33+ та 55+. Учасниці дефілюватимуть у вишиванці, розповідатимуть про себе та демонструватимуть свій кулінарний талант.
Довідка
Громадська організація «Львівська територіальна первинна організація Всеукраїнської організації інвалiдів «Українське товариство слiпих» є неприбутковою громадською організацією і налічує понад 700 осіб з порушенням зору 1 та 2 груп. Свою діяльність організація проводить з листопада 1939 року як осередок незрячих на Львівщині, а з 1959 року — як окремий структурний підрозділ Всеукраїнської організації УТОСу.
Основними статутними завданнями організації є соціальний захист людей з інвалідністю по зору, їх медична, трудова та творча реабілітація, адаптація до умов зовнішнього середовища, інтеграція у здорове суспільство, підтримка культурного та освітнього розвитку, матеріальна підтримка особливо потребуючих членів організації.
Джерело