На парковці біля облдержадміністрації два місця для людей з інвалідністю, і обидва зайняті. Один з водіїв показав посвідчення особи з інвалідністю, особу другого патрульні встановили та передали у муніципальну інспекцію для реагування. Втім, за словами людей з інвалідністю, попри встановлений знак це місце не пристосоване для паркування людей з інвалідністю.
“Це має бути широке місце, щоб людина могла вийти і розкласти візок. Бачите – нема дорожньої розмітки. Це елементарні правила руху”, – демонструє представник Національної Асамблеї людей з інвалідністю в Івано-Франківській області Микола Макар.
“От людина показала посвідчення, і до неї з точки зору закону не може бути претензій. Але цей водій міг припаркуватися в іншому місці, а людина на візку не може. Це все залежить від моральності…” – міркує ще один представник організації Ярослав Гураль.
На вулиці Лесі Українки на місці для осіб з інвалідністю припаркувався ось такий автомобіль:
Паркувальник показав на паркомат і сказав, що всі запитання до нього. Від патрульних та журналістів втік, мовляв, він не публічна особа.
На вулиці Грушевського біля стоматологічного корпусу медуніверситету теж зайняті місця для людей з інвалідністю. Один з водіїв показав посвідчення. Паркувальник запевнив, що в цьому місці він перевіряє посвідчення водіїв, чи вони справді є особами з інвалідністю, якщо хочуть припаркуватися на місці для них.
Наразі патрульні не мають права штрафувати водіїв, які займають місця для людей з інвалідністю. Вони можуть встановити особу водія та передати муніципальній інспекції, яка складає протоколи і виносить на розгляд адмінкомісії при виконкомі.
“Скоро будуть зміни у законодавсті, які дозволять патрульним притягувати таких водіїв до адміністративної відповідальності і навіть евакуювати автомобіль. Штраф становитиме 1070 грн”, – зазначила інспектор патрульної поліції Олександра Бабецька-Гусєва.
Сьогоднішньою акцією патрульна поліція намагалася достукатися до совісті водіїв, які займають місця для осіб з інвалідністю.
Курс