У франківському драмтеатрі продовжується робота над інклюзивним проєктом “Коло-бо-раціо!”. Так, 11 серпня відбулась читка п’єси з людьми з інвалідністю, які гратимуть у постановці, поряд з професійними акторами драмтеатру.
Перед тим головний балетмейстер театру Дмитро Лека у фоє театру навчав рухів майбутніх акторів з інвалідністю, пише Репортер.
“Складно працювати з не акторами, тому що їхнє тіло непідготовлене, а також потрібно побудувати віру в себе, – каже Дмитро Лека. – Бо в акторській справі ти маєш згадати свій досвід, використати у виставі, а потім забути та відпустити – або далі з ним жити. Але з іншого боку – це чистий аркуш і ти можеш правильно направити людину. Треба набратись терпіння і навчити так, щоб не ранити”.
В основу майбутньої вистави-мюзиклу ляже твір сучасної драматургині Ірини Гарець «Навіщо Лемуру хвіст Чупакабри».
За сюжетом, хтось нападає на мешканців містечка, де панує вічна зима. Ті вважають, що це – невідомі чупакабри. Сміливий лемур навідується до чупакабр і виявляється, що на них теж хтось полює.
Це вже друга вистава у франківському драмтеатрі режисерки Рози Саркісян. Обидві франківці зможуть побачити вже в новому театральному сезоні, після карантину. Мюзикл призначений для сімейного перегляду.
Поки що для людей з інвалідністю до кінця вересня проводитимуть майстер-класи: навчатимуть акторської майстерності, пластики, співів. З групою майбутніх акторів режисерка працює вже з неділі, 9 серпня.
“У суспільстві зараз існує дискурс, через який ці люди відчувають себе виключеними. Зрозуміло, коли вони приходять в театр, то мають невпевненість, – каже Роза Саркісян. – Тож наше завдання в тому, що кожна людина має бути на сцені. Сцена – це мікросуспільство. Якщо хтось не хоче бачити чогось в суспільстві, він прийде і побачить це в театрі”.
Джерело