У Чернівецькій ОДА розповіли, чому соцзахист не використав кошти уряду, призначені на реабілітацію дітей з інвалідністю

У Чернівецькій ОДА розповіли, чому соцзахист не використав кошти уряду, призначені на реабілітацію дітей з інвалідністю
10 Листопада 2017
Друкувати цю новину

У Чернівецькій ОДА розповіли, чому соцзахист не використав кошти уряду, призначені на реабілітацію дітей з інвалідністюУ Чернівецькій ОДА прокоментували ситуацію з нерозподіленими коштами Мінсоцполітики, які були призначені на реабілітацію дітей з інвалідністю.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби ОДА.

“Відповідно до постанови КМУ від 20 червня 2012 року № 572 “Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із реабілітації дітей з інвалідністю” гранична вартість реабілітаційних заходів для однієї дитини з інвалідністю не повинна перевищувати 9 тис. гривень.

Із Державного бюджету для Чернівецької області на 2017 рік було направлено 18 тисяч 006 грн. Відповідно, реабілітацію змогли би пройти 2 дитини з інвалідністю.

Для здійснення реабілітаційних заходів органи соціального захисту населення на підставі рекомендацій індивідуальної програми реабілітації дітей з інвалідністю та заяви батьків або законних представників забезпечують направлення таких дітей до відповідних реабілітаційних установ. Зазначена програма передбачає лише реабілітацію дітей з дитячим церебральним паралічем. Станом на 01.01.2017 року в області на обліку перебуває 424 таких дитини.

Відповідно до зазначеного Порядку оплачуються тільки реабілітаційні заходи, харчування і проживання дітей з інвалідністю, а супровід батьків відбувається за власний рахунок. Враховуючи, що проживання, харчування та проїзд до реабілітаційних закладів супроводжуючих осіб потребує значних коштів, звернень щодо отримання зазначеної послуги на реабілітацію не надходило.

Водночас, впродовж 2017 року в дитячих реабілітаційних установах області пройшла реабілітацію 371 дитина з інвалідністю.

Департамент соціального захисту населення обласної державної адміністрації буде клопотати перед Мінсоцполітики України щодо внесення змін до порядку використання коштів в частині передбачення видатків на проїзд, проживання та харчування особи, що супроводжує дитину з інвалідністю, за рахунок коштів Державного бюджету”, – йдеться у повідомленні.

Раніше повідомлялося, що Департамент соціального захисту населення Чернівецької ОДА не розподілив та не використав передбачені Мінсоцполітики кошти, що були призначені на реабілітацію дітей з інвалідністю.

МБ

  Новина має такі "мітки":
  Категорія: