«Твій голос – твоє майбуття»: моніторинг виборчих дільниць

«Твій голос – твоє майбуття»: моніторинг виборчих дільниць
22 Травня 2014
Друкувати цю новину

моніторинг виборчих дільниць

Нещодавно ГО «Паросток» започаткувала новий проєкт «Рівні можливості у виборах 2014 р. для людей з інвалідністю», підтриманий Фондом сприяння демократії Посольства Америки . Ціль проєкту – переконати людей з інвалідністю (особливо молодь) та людей, що живуть з ВІЛ/СНІД, у важливості їхньої громадської активності, у їхній значимості й залучити їх до виборчого процесу, а також налаштувати громаду Вінниччини на толерантне ставлення та розуміння проблем вищезгаданих категорій і всіляке сприяння їхньому волевиявленню у виборах 2014 року.

Відомо, що однією з найвагоміших причин слабкої активності людей з інвалідністю у виборчому процесі є неприлаштованість вулиць та місць громадського споживання до потреб людей, що мають проблеми із пересуванням. Саме тому ГО «Паросток» спільно з волонтерами Вінницької обласної Всеукраїнської організації осіб з інвалідністю «Союз організацій осіб з інвалідністю України» розпочали моніторинг архітектурної доступності виборчих дільниць для людей з інвалідністю у місті Вінниці та 10 районних центрів Вінницької області, а саме: Козятина, Калинівки, Жмеринки, Хмільника, Літина, Липівця, Іллінців, Немирова, Бара та Турбова.

моніторинг виборчих дільниць

При оцінці зручності розташування виборчої дільниці беруться до уваги наступні фактори: відстань від дільниці до транспорту, наявність тротуару, необхідних пандусів на шляху до дільниці, чи є сходи по дорозі від транспорту до дільниці та біля входу до дільниці, наявність поручнів біля входу, ширина дверей до дільниці, наявність пандусу біля входу та його нахил, чи є більш зручний альтернативний вхід, на якому поверсі розташована виборча дільниця, чи є доступною туалетна кімната тощо.

Протягом квітня-травня 2014 року група волонтерів обстежує усі виборчі дільниці, а їх тільки у місті Вінниця понад 160. По завершенню моніторингу будуть проаналізовані всі заповнені анкети та будуть зроблені висновки. За попередніми даними (робота ще ведеться) лише 12 дільниць та прилеглих до них територій можна назвати доступними або частково доступними для людей з інвалідністю. Отже, менше 12 відсотків виборців, що мають проблеми з пересуванням, можуть без перешкод на дільниці висловити свою думку щодо майбутнього складу парламенту. Інші 88 відсотків залишаться вдома, і саме вони ще подумають, чи проголосувати у себе в квартирі, чи взагалі не брати участь у заходах держави та політиків, які до них байдужі.

А у районних центрах виборчі дільниці поки що залишаються не доступними. Дуже невеличкий відсоток дільниць можна назвати частково доступними.

Але крім людей з інвалідністю архітектурна доступність виборчих дільниць необхідна і для молодих матерів, що не мають на кого залишити своє немовля, аби сходити на дільницю, і для людей похилого віку, яким просто важко та ризиковано лишній раз підійматися сходами, де немає перил, і для людей, що на момент виборів матимуть травми – усі ці люди здебільшого просто залишаються осторонь процесу голосування. Це велика частка електорату!

Маємо велику надію, що політичні сили замисляться, що вони не тільки втрачають велику кількість виборців, але й порушують право людей на волевиявлення, а також принижують людську гідність. Якщо державні структури та політичні сили візьмуться за вирішення проблеми архітектурної доступності, то люди віддячать їм своє активною громадянською позицією і тільки тоді ми зможемо побудувати суспільство рівних можливостей. Адже український народ вартий кращого життя!

Смірнова Альона
cоціальний працівник ГО «Паросток»

  Новина має такі "мітки":
  Категорія: