Центр допомоги учасникам АТО у Полтавській області: роботи більше, ніж піару

Центр допомоги учасникам АТО у Полтавській області: роботи більше, ніж піару
3 Лютого 2016
Друкувати цю новину

Центр допомоги учасникам АТО у Полтавській області: роботи більше, ніж піаруНе чекати, коли люди прийдуть з проблемою, а самим йти назустріч бійцям, пораненим, родинам загиблих — за таким принципом з жовтня минулого року в приміщенні Полтавської ОДА працює Центр допомоги учасникам АТО.

Детально про результати діяльності Центру в ОКІА «Новини Полтавщини» розповіли його керівник Валерій Довженко та головний спеціаліст Державної служби у справах ветеранів війни та АТО Олександр Алієв. На сьогодні обидві ці служби працюють у тандемі, адже покликані вирішувати майже ті самі проблеми і відстоювати права учасників АТО та їхніх родин.

— В листопаді минулого року ми почали відкривати представництва в районах області, — згадав про початок роботи Валерій Довженко. — Завдячуємо сприянню та підтримці голови Полтавської облдержадміністрації Валерію Головку. Згідно з розпорядженням керівника області такі центри відкрили у всіх райцентрах Полтавщини. Окрім того, ми за короткий термін налагодили тісну співпрацю з усіма департаментами та управліннями облдержадміністрації, щоб оперативно вирішувати проблеми, які виникають. Скористалися й досвідом та підтримкою держслужби у справах ветеранів та Олександра Алієва. Бо до того, як відкрився центр, він вже пройшов всі необхідні інстанції, мав досвід роботи.

За словами Олександра Алієва, старт роботи припав якраз на початок третьої хвилі демобілізації, тому відвідувачів у Центрі вистачало. І офіційно оприлюднена цифра — 150 відвідувачів — це лише та кількість бійців, яких вдалося зафіксувати «на папері».

— Хлопці приходили групами, телефонні дзвінки ми взагалі не рахували», — коментує Олександр Алієв. — На сьогодні ми не можемо розділити роботу Державної служби у справах ветеранів від Центру. Робимо одну справу, приймаємо хлопців разом. Ми турбуємося про всіх — бійців збройних сил, добровольчих батальйонів, МВС, СБУ, Нацгвардії, прикордонних військ тощо.

На сьогодні Центр, який знаходить у кімнаті 121, працює у трьох режимах. У випадку складних ситуацій, коли потрібно розбиратися у ручному режимі, спеціалісти і волонтери  працюють по кожному бійцю окремо. Якщо йдеться про системну проблему, яку можна вирішити в області, — співпрацюють з департаментами та відповідними обласними службами. Якщо проблема на рівні регіону не вирішується, то Центр виходить на рівень Міністерства оборони, Адміністрації Президента, відповідних комітетів Верховної Ради.

Що ж до проблем, то на сьогодні вдалося вирішити ситуацію із встановленням статусу учасників АТО для бійців ЗСУ. Валерій Довженко зауважує, що вирішення цієї проблеми у форматі добровольчих батальйонів залежить від бажання самих бійців захищати свої права.

— Ми можемо допомогти зі встановленням статусу для бійців «Азову», ДУК «Правий сектор», інших добробатів, — говорить Валерій Довженко. — Головне, щоб хлопці до нас звернулися.

Олександр Алієв і Валерій Довженко не приховували того факту, що їх турбує низький запит на працевлаштування з боку бойових побратимів. Адже допомогу з безробіття в області отримують понад тисяча вчорашніх бійців, і виплати ці не вічні. Тим паче, що Центр пропонує вакансії із пристойною зарплатнею. Як прокоментував Валерій Довженко, координатор Центру Костянтин Пишненко знайшов такі вакансії на підприємствах «Укроборонпрому»  із зарплатою у розмірі 10 тисяч гривень та повним соцпакетом. Проте з усієї області на такі пропозиції відгукнулися від сили десять АТОвців. Така ж ситуація із вакансіями на держслужбі, оприлюдненими Олександром Алієвим.

Що ж стосується виділення землі, то учасники прес-конференції нагадали, що кожен учасник АТО має право на 5 ділянок. З них 2 за межами населеного пункту, а три — у межах. Тому це проблема не лише Держгеокадастру, який відповідає за землю поза межами населених пунктів. Адже ділянки на території сіл, селищ та міст мають виділяти органи місцевого самоврядування. Вони, на жаль, не всі йдуть назустріч, мотивуючи відмову відсутністю вільних ділянок. Натомість Держгеокадастр зобов’язали забронювати ділянки для учасників АТО, викласти їх у відкритому доступі на сайті. Тому вже зараз на сайті Головного управління Держгеокадастру в Полтавській області  можна побачити перелік районів, карти, фотографії земельних ділянок, навіть роздрукувати фотографію ділянки, принести в управління і написати заяву, щоб отримати землю.

Полтавська ОДА

  Категорія: