Театральна терапія: у Хмельницькому презентували проєкт для дітей з інвалідністю

Театральна терапія: у Хмельницькому презентували проєкт для дітей з інвалідністю
2 Жовтня 2020
Друкувати цю новину

Театральна терапія: у Хмельницькому презентували проєкт для дітей з інвалідністю

Три місяці готували інтерактивну виставу з елементами сенсорної терапії “Подорож до сонечка”, яку презентували 29 вересня у Хмельницькій обласній бібліотеці для дітей імені Шевченка. Проєкт спрямований на соціальну адаптацію користувачів бібліотеки, в тому числі дітей з інвалідністю.

Про це Суспільному розповіла директорка бібліотеки Валентина Черноус.

За її словами, на проєкт було виділено 117 тисяч гривень за підтримки Українського культурного фонду.

У інтерактивній виставі з елементами сенсорної терапії “Подорож до сонечка” брала участь Міланка Кушнір. Дівчинка має рідкісну генетичну хворобу, більше відому як “крихкі або кришталеві кістки”. Мілана говорить – її герой несе позитивний характер.

“Жучком-сонечком мене назвали, з ясним сонцем порівняли. Я гарна і око милую, та радість всім дітям дарую”, – каже дівчинка.

Хворобу у Мілани виявили два роки тому. Зараз дівчинка на індивідуальному навчанні. У театральному гуртку дівчинка займається чотири роки, розповідає мати Ліа Кушнір. Додає: дочка до вистави готувалася самостійно.

“їй там, де велика кількість діток, не можна бути, щоб ніхто не штовхнув і вона не травмувалася. Постійно потрібно дивитися за цим”, – каже мати дівчинки.

Директорка обласної бібліотеки для дітей Валентина Черноус каже, такий проєкт дозволить відвідувачам не тільки користуватися послугами бібліотеки, але й проходити терапію.

“Це можливість надати такі послуги, де вони можуть не тільки навчатись, а ще й розвиватись в бібліотеці. І будувати свої плани на майбутнє”, – каже Валентина Черноус.

Координаторка проєкту “Подорож до сонечка” Наталя Сопрук розповідає – проєкт реалізовували три місяці, переважно робили це дистанційно.

“Всі процеси були переведені в онлайн-режим, – це репетиції, це консультації з психологом. Потім, коли ми закупили сенсорне обладнання, то в нас уже відбувалися індивідуальні консультації та індивідуальні заняття з режисером й дітками. Сенсорне обладнання залишається у нас в бібліотеці, воно буде доступне діткам як з порушенням фізичного здоров’я, так і для загального інформативного розвитку”, – додає Наталя Сопрук.

Обладнання розраховане на одночасне перебування на майданчику 15 дітей, каже Наталя Сопрук

“Потім у нас ще є масажні доріжки та килимки, модульний мікс, який можна використовувати як і меблі, так і вивчати кольори і фігури. В режимі карантину ми можемо одночасно не більше 5-ти осіб приймати. Після кожного відвідування у нас протирається й дезінфікується обладнання”, – говорить Наталя Сопрук.

Джерело

  Категорія: