“Сильні духом”. У Херсоні триває проєкт для дітей із інвалідністю

“Сильні духом”. У Херсоні триває проєкт для дітей із інвалідністю
16 Червня 2020
Друкувати цю новину

"Сильні духом". У Херсоні триває проєкт для дітей із інвалідністю

“Сильні духом” – фотопроєкт для дітей із інвалідністю. Його започаткували громадська організація людей з інвалідністю “ВЕЛІД” та творчий колектив “Янголи добра”. Учасниками другого етапу фотопроєкту «Сильні духом» стали паралімпійці, дефлімпійці та діти з інвалідністю. Зйомки проходили у Херсоні на футбольному полі.

Ініціаторка фотопроєкту «Сильні духом» Марина Колокот розповіла Суспільному, що героїв проєкту обрали не випадково.

“Ці люди як маленька свічка, від якої запалюються дуже багато людей. Вони своїм прикладом не тільки надихають, вони додають сил, жаги до життя, впевненості в тому, що все можливо, ми все подолаємо. Це паралімпійці, представники спеціальної олімпіади. Це люди, які вже написали і історію сучасного світу, і свою особисту історію.”

"Сильні духом". У Херсоні триває проєкт для дітей із інвалідністюСуспільне Херсон

Марина Колокот, ініціаторка проєкту

Один з учасників проєкту «Сильні духом» Єгор Жмуров. Хлопець займається у художній школі, їздить на конях, плаває, і, каже, мріє про ІТ-курси. Попри те, що недавно переніс три операції, Єгор одразу погодився на участь у зйомках, розказує його мама Наталя Жмурова.

“Запропонували цей проєкт, я ніколи про нього не чула. Спочатку я сказала, що Єгор переніс три операції і це для нього важко, але вирішила спитати Єгора. І, коли я приїхала додому і сказала, що є такий проєкт «Сильні духом», то він одразу сказав, що іде”.

"Сильні духом". У Херсоні триває проєкт для дітей із інвалідністюСуспільне Херсон

Єгора Жмурова вітають із днем народження.

Сьогодні Єгор – іменинник. Перед початком зйомок його привітали з днем народження.

“Ті чотири стіни, я постійно в них, хоч іноді і на велику катаюся. Якась участь у суспільстві, це – велика змога показати себе. Всі, коли тебе бачать, думають, що ти якийсь не такий і в тебе нічого не вийде, а ти знаєш, що можеш зробити багато чого, що ти здібний на усе, що в тебе є сили і ти набагато кращий ніж про тебе думають”, – говорить учасник проєкту «Сильні духом» Єгор Жмуров.

"Сильні духом". У Херсоні триває проєкт для дітей із інвалідністюСуспільне Херсон

Паралімпієць Володимир Козлов разом із учасником проєкту Єгором Жмуровим

Партнером Єгора на знімальному майданчику став бронзовий призер літніх Паралімпійських ігор у Лондоні Володимир Козлов.

“Я закінчив свою кар’єру у професійному спорті, але хочу допомогти дітям з особливостями, не хочу казати з інвалідністю, які ще не знайшли себе. Щоб вони не боялися, а шукали своє покликання у житті. Йшли вперед та чогось досягали. Я академічним веслуванням почав займатися, коли ще навчався в інституті. При тому, що в мене інвалідність, мене тоді тренер взяв до звичайної збірної України”, – розповідає Володимир Козлов.

"Сильні духом". У Херсоні триває проєкт для дітей із інвалідністюСуспільне Херсон

Сашко та Максим – учасники проєкту.

Сашко і Максим своїми досягненнями доводять, що вони «сильні духом», говорить Любов Хорунжак. Вони мріяли потрапити до цього проєкту, тому, коли запропонували взяти участь у фотосесії, одразу ж погодилися.

“Діти заслужили, вони займаються спортом з 8 років. і плавають, і бігають, і коли ми дізналися про програму реабілітації дітей, ми опанували бочче. Я почала сама їх тренувати. В травні у 2018 році вони побували в Женеві на Чемпіонаті Європи з гри бочче і з 8 країн світу завоювали перше місце. Очікування? Ми хочемо показати всім батькам, не опускати руки, навіть діти із порушеннями, вони можуть досягти великих успіхів”, – говорить мама учасника проєкту «Сильні духом» Любов Хорунжак.

"Сильні духом". У Херсоні триває проєкт для дітей із інвалідністюСуспільне Херсон

У другому етапі проєкту, каже фотографиня Марина Буряк, вирішили надихнути дітей з інвалідністю досягненнями спортсменів з інвалідністю.

“Концепція – спорт. Ми хочемо показати діткам, що вони можуть досягти якихось висот, що в них можуть бути нагороди, медалі. Що це не просто так ми їм кажемо «Давай, ти можеш, вперед», а що це правда”.

Аліна Олефір, Володимир Чепинога

Суспільне

  Категорія: