Фахівці Рівненського міського центру зайнятості постійно засвідчують у своїй роботі відповідальне та чуйне ставлення до неповнолітніх та інвалідів. Черговий приклад цьому – працевлаштування Анни Брикси.
Сьогодні Анна Брикса твердо знає, що в жодному разі не можна опускати руки та підкорятися негараздам. У травні 2014 року вона закінчила Клеванську спеціалізовану загальноосвітню школу-інтернат І-ІІ ступенів, де здобула середню освіту. На той час дівчині виповнилося 17 років, і вчорашня школярка вже тоді запитувала себе: що робити далі? До того ж, дівчина мала групу інвалідності, що безперечно створювало додаткові проблеми у повсякденному житті.
Коли в жовтні 2014 року Аня разом з мамою переступила поріг Рівненського міського центру зайнятості, то одразу відчула, що тут її підтримають. Кожна людина з інвалідністю так чи інакшеадаптовується до особливостей свого стану і відповідно вибудовує життя, але в будь-якому випадку потребує посиленої сторонньої уваги та допомоги. Фахівці центру зайнятості розуміли, що буде дуже непросто працевлаштувати дівчину, адже вона на момент звернення була неповнолітньою та мала певні обмеження за станом здоров’я.
Особистий консультант, заступник начальника відділу організації працевлаштування населення Олена Мурга, ретельно вивчила всі побажання та наміри Ані. Дівчині, яка не має професії, запропонували пройти професійне навчання на курсах служби зайнятості. Однак з поважних причин безробітна навчатися не змогла. Важливо, що ні вона, ні її особистий консультант не опустили руки. Почався активний пошук роботи, яка б відповідала і побажанням дівчини, і, обов’язково, рекомендаціям, зазначеним медико-соціальною експертною комісією. Завдання було не з легких, але спільні зусилля фахівців відділів сприяння працевлаштуванню населення та взаємодії з роботодавцями дали незабаром хороший результат.
Як тільки представник роботодавця ТОВ «Веселий колобок» звернувся до центру зайнятості з проханням підібрати претендента на вакантне місце тістороба, Олена Мурга одразу ж зателефонувала дівчині та скерувала на співбесіду на підприємство. Керівник ТОВ «Веселий колобок» перейнявся долею Ані та вирішив дати їй шанс. Тож наприкінці січня дівчина була прийнята на роботу на посаду тістороба. Зі слів колишньої безробітної, умови праці її повністю задовольняють та й дружній і доброзичливий колектив радо прийняв у свої лави.
Приємно бачити реальні результати своїх наполегливих зусиль, а ще приємніше усвідомлювати, що людина з особливими потребами навчилася мислити позитивно та реалізувала своє право на працю. Позитивне мислення дозволяє впевненіше дивиться в майбутнє та не боятися випробувань сьогодення.
Тож якщо ви втратили надію змінити своє життя на краще та вважаєте, що інвалідність – це свого роду вирок, пам’ятайте: навкруги вас безліч небайдужих людей, і фахівці центру зайнятості в тому числі.
Рівненський обласний центр зайнятості