The National Assembly of People with Disabilities continue its work

We would like to express our heartfelt gratitude to all for your support and donations – international organizations and individuals.

 

Суд відмовив українцеві в опікунстві над батьком з інвалідністю, хоча проблем не мало бути

Суд відмовив українцеві в опікунстві над батьком з інвалідністю, хоча проблем не мало бути
11 Червня 2024
Друкувати цю новину
Українець отримав від суду “відмову” оформити опікунство над батьком з інвалідністю.

Полонським районним судом Хмельницької області розглядалася справа про визнання батька недієздатною та встановлення над ним опіки. 35-річний місцевий житель звернувся з проханням визнати свого батька, який має інвалідність і страждає на психічне захворювання, недієздатне і призначити його опікуном.

Згідно з висновком судово-психіатричної експертизи, батько заявника дійсно не може усвідомлювати значення своїх дій і керувати ними через стійке психічне захворювання. Суд визнав вимогу про оголошення батька недієздатною обґрунтованою.

Однак про призначення сина опікуном суд не встановив підстав для задоволення цієї частини заяви.

Було наголошено, що виконком міської ради рекомендував розглянути кандидатуру сина, але не обґрунтував доцільність його призначення. Судом не були встановлені особисті стосунки між сином та батьком, наявність інших близьких родичів, які могли б виконувати обов’язки опікуна.

Також суд звернув увагу на необхідність обліку органом опіки та піклування чинного військового стану під час розгляду заяви особи призовного віку про опікунство. Це пов’язано з обов’язком захисту Вітчизни, закріпленим у Конституції України.

Крім того, заявник не надав відомостей про проходження медичних оглядів, відсутність судимостей, працевлаштування та доходи, що також є вагомими факторами при призначенні опікуна.

Джерело

  Категорія:
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial