29-30 травня 2019 року в Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці відбувся семінар-тренінг «Створення медіа-центрів та налагодження мережі взаємодії між ними для підтримки молоді з особливими освітніми потребами», що проводиться у рамках проєкту «Координація можливостей підтримки для молоді з порушеннями зору в Україні» за підтримки Міжнародної благодійної організації «Німецько-Українська партнерська мережа».
На семінарі-тренінгу були розглянуті такі питання: – досвід медіа-центру Блісти (місто Марбург, Німеччина) та застосування цього досвіду в Україні; – розширення послуг медіа-центру «Окуляр», створення студії звукозапису у РОУНБ, виготовлення дидактичних тифломатеріалів універсального дизайну; – завершення проєкту з виготовлення реабілітаційно-корекційних тифломатеріалів універсального дизайну «Глобальний грант 1866739 Початкова освіта, грамотність та соціалізація незрячих та слабозорих людей у м. Рівне», який здійснювася за фінансової підтримки Ротарі Клубів міста Рівне (Україна), міста Елістон (Канада), The Rotary Foundation та урядом Канади; – створення документів у різних форматах доступних для людей з порушеннями зору та незрячих (DOCX, PDF, аудіокниги, книги-DAISY); – виготовлення книг шрифтом Брайля; – адаптація та опис малюнків для незрячих та слабозорих; – доступність закладів освіти, фізичне оточення та інформація згідно ДБН «Інклюзивність будівель та споруд»; – досвід навчальних закладів Рівненщини зі створення медіа-центрів для дітей з особливими освітніми потребами; – адаптація навчальних закладів для дітей з порушенням слуху, навчання української жестової мови, підготовка спеціалістів; – скандинавська хода, як соціалізація та реабілітація незрячих та слабозорих.
На семінар-тренінг завітали представники закладів освіти Рівненської області: – ЗДО ясла-садок компенсуючого типу (для дітей з порушеннями зору) № 35 «Весняночка» РМР, м. Рівне; – КЗ «Клеванська спеціальна школа-інтернат №1 I-III ступенів» РОР, смт. Клевань, Рівненської області; – Рівненська гуманітарна гімназія №7 Рівненської міської ради, м. Рівне; – Рівненській державний гуманітарний університет; – Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка С. Дем’янчука, м. Рівне; – Національний університет водного господарства та -природокористування, м. Рівне; – Рівненський інститут вищого навчального закладу «Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна», м. Рівне; – Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, м. Рівне; – Рівненська гуманітарна гімназія №7 Рівненської міської ради, м. Рівне.
30 травня на семінар прийшли студенти Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука, які навчаються за спеціальністю, «Реабілітолог».
Своїм досвідом ділилися:
Любов Негатіна – керівник проєкту, голова правління Міжнародної благодійної організації «Німецько-Українська партнерська мережа»;
Катерина Зарічнюк – спеціалістка з вивчення жестової мови, сурдоперекладач;
Леся Перепеченко – спеціалістка з друку шрифтом Брайля та скандинавської ходьби;
Ольга Новицька – членкиня ради РотаріКлубу міста Рівне, керівниця проєкту «Глобальний грант 1866739 Початкова освіта, грамотність та соціалізація незрячих та слабозорих людей у м. Рівне»;
Ніна Асєєва – психолог, спеціаліст з вивчення шрифту Брайля, членкиня ради відокремленого підрозділу ВГО людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» у Рівненській області;
Петро Поліщук – керівник відокремленого підрозділу ВГО людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» у Рівненській області, радник Рівненського міського голови, бібліотекар, тренер-консультант медіа-центру «Окуляр» Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки.
Організатори семінару-тренінгу відокремлений підрозділ Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» у Рівненській області.