Станції метро мають стати більш доступними для людей з інвалідністю, – Лев Парцхаладзе

Станції метро мають стати більш доступними для людей з інвалідністю, – Лев Парцхаладзе
26 Жовтня 2018
Друкувати цю новину

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми, зокрема, у проєкті нового ДБН В.2.3-7:201X “Метрополітени. Основні положення” пропонує обов’язково облаштовувати зручні засоби доступності для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення при новому будівництві та реконструкції станцій метрополітену.

Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.

«На жаль, більшість громадських об’єктів та транспорту в Україні досі залишаються недоступними для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Станції метрополітену не є виключенням. Люди змушені залишатися вдома чи користуватися послугами таксі, щоб не долати незручні пандуси та інші перешкоди у метро. Ми прагнемо до створення реального безбар’єрного середовища в Україні, яке буде комфортним, зручним і безпечним для кожного. Тому під час оновлення державних будівельних норм щодо метрополітенів плануємо передбачити низку обов’язкових заходів для забезпечення безбар’єрності», — сказав він.

Проєкт нового ДБН передбачає:

  • обов’язкове проєктування дверей на входах/виходах із метрополітену не менше 0,9 метрів для зручності проходу людей з інвалідністю — зараз ширина двері встановлена на рівні 0,8 метрів;
  • обов’язкове облаштування контрасних або світлових обмежувальних смуг із тактильної плитки на краю платформи – зараз немає норми;
  • обов’язкове встановлення механічних підйомників чи ліфтів, зручних спусків на сходах та підвуличних підземних переходах на виході з вестибюля на поверхню тротуару із  нормованим уклоном – зараз немає обов’язкової норми;
  • можливість розташування туалетів, у тому числі, для людей з інвалідністю, ззовні або всередині нових та реконструйованих станцій метрополітену – зараз немає норми.

Проєкт оновленого ДБН В.2.3-7:201X “Метрополітени. Основні положення”  розроблений ДП «Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій» на заміну діючого ДБН 2010 року.

Крім того, Парцхаладзе нагадав, що Мінрегіон разом з базовим інститутом також розробляє окремий ДБН щодо доступності будинків і споруд для маломобільних груп населення і днями відбулось обговорення запланованих норм. «На відміну від існуючого з 2007 року ДБН – плануємо, щоб нові норми були дійсно дієвими. Прописуємо не просто необхідність створення елементів безбар’єрності, а всі вимоги до них, як мають виглядати. Норми будуть стосуватися доступності для усіх груп населення з інвалідністю: колясочників, тих хто має порушення слуху, зору та для інших маломобільних груп населення», — зазначив заступник міністра.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проєктування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Станції метро мають стати більш доступними для людей з інвалідністю

Мінрегіон України

  Категорія: