Сприяння правам жінок та дівчат з інвалідністю шляхом посилення їх участі та лідерства в громадах

Сприяння правам жінок та дівчат з інвалідністю шляхом посилення їх участі та лідерства в громадах
11 Вересня 2023
Друкувати цю новину

З липня  місяця  ГО “Інститут “Крок у майбутнє” впроваджує проєкт, як частку партнерського проєкту «Сприяння правам жінок та дівчат з інвалідністю шляхом посилення їх участі та лідерства в громадах», що реалізує ГС «ВГО «НАІУ» за підтримки Структури Організації Об’єднаних Націй Жінки (ООН Жінки) за фінансової підтримки Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (Women’s Peace & Humanitarian Fund -WPHF).

WPHF – це гнучкий і швидкий інструмент фінансування, який підтримує якісні заходи, спрямовані на підвищення спроможності місцевих жінок у запобіганні конфліктам, реагуванні на кризи та надзвичайні ситуації та використовування ключових можливостей миро будівництва.

У рамках проєкта задіяно понад 100 жінок з інвалідністю, в тому числі жінок, які виховують дітей з інвалідністю.  Вже було проведено низку заходів, а саме: робочі зустрічі з питань налагодження співпраці з місцевими органами влади та недержавними організаціями щодо залучення жінок з інвалідністю до процесів прийняття рішень в сфері гуманітарного планування та реагування: зустріч з депутатом Одеської міської ради Н. Данілко та народним депутатом України Ю. Диденко. В рамках цих зустрічей обговорювали різні питання щодо соціального захисту, розвиток послуг.

Провели 4 зустрічі з батьками з Нідерландів. Ділились досвідом щодо побуту та подальшого життя осіб з інвалідністю без втручання батьків. Досвід батьків з Нідерландів надихнув жінок до розвитку послуги підтриманого проживання та працевлаштування осіб з інвалідністю. Це складна довготривала робота, але демонструє, що бажання змін і комунікація допомагає у вирішенні будь-яких питань!

В Балтській та Кодимській громадах питання взаємодії з  представниками обласної влади дуже актуальне. Було складно знайти  активістів з метою залучення їх до громадського жіночого руху та подайльшій адвокації прав жінок. Але все ж таки їм вдалося провести анкетування на виявлення потреб жінок з інвалідністю та жінок, які виховують молодь та дітей з інвалідністю у громаді.

Наразі активно проводиться оцінка потреби цільової групи щодо доступу до гуманітарної допомоги.

90 жінок з інвалідністю міста і області отримали гуманітарну підтримку у вигляді сертифікатів на продукти харчування та засоби особистої гігієни у мережі «АТБ – Маркет».

Будь-яка допомога не буде дієвою, якщо не дбати про психологічний стан жінок з інвалідністю особливо під час воєнного стану в країні. Тренінги з арт-терапії – це цікаво. Вони об’єднують, створюють позитивну атмосферу, а головне – допомагають проаналізувати свій стан, розслабляють, показують нові шляхи у пошуках психологічного ресурсу.

Попереду на учасниць чекає ще багато цікавого: тренінг по  комунікації і лідерським якостям, семінар з «Адвокації», тілесно-орієнтовна та рухова терапія.

З радістю розкажемо і поділимося своїми успіхами і надбаннями з громадою!

#НАІУ #wphfund #UNSCR1325 #InvestinWomen #WomenRespond2Crises

************

Про Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF)

Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF) – це єдиний глобальний механізм, створений виключно на підтримку участі жінок в процесах розбудови миру та безпеки, а також гуманітарної допомоги. WPHF, керований низкою представників громадянського суспільства, урядів та ООН, — це трастовий фонд за участі багатьох партнерів, який мобілізує терміново необхідне фінансування для місцевих організацій, очолюваних жінками, та працює разом із жінками на передовій заради побудова міцного миру. WPHF надав фінансування та підтримав спроможність понад 500 місцевих організацій громадянського суспільства, які працюють над питаннями порядку денного «Жінки, мир, безпека» та реалізують гуманітарну діяльність у 28 країнах світу, які постраждали від кризи.

Ця публікація підготовлена за фінансової підтримки Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF), але це не означає, що висловлені в ній погляди та вміст є офіційно схваленими або визнаними з боку Організації Об’єднаних Націй.