Сприяємо зайнятості людей з обмеженими можливостями

Сприяємо зайнятості людей з обмеженими можливостями
12 Червня 2015
Друкувати цю новину

Працевлаштування та застосування праці осіб з інвалідністю – питання, яке потребує особливої уваги кожного роботодавця: фізичних осіб-підприємців, у яких працюють за основним місцем роботи вісім і більше осіб, а також для всіх без винятку підприємств, де працює хоча б одна особа, яка визнана у встановленому порядку інвалідом. Забезпечення осіб з інвалідністю робочими місцями, своєчасною й гарантованою зарплатою є надважливим аспектом в житті цієї категорії громадян.

Відповідно до вимог чинного законодавства України про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю для підприємств, установ, організацій, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, який, на жаль, виконується не всіма роботодавцями.

Питання виконання зазначеного нормативу стало одним з ключових на низці спільних семінарів з представниками Житомирського обласного фонду захисту осіб з інвалідністю на тему: «Забезпечення особам з особливими потребами рівних прав та можливостей у сфері зайнятості», які відбулися в Житомирському міському центрі зайнятості впродовж трьох днів.

Заступник начальника відділу взаємодії з роботодавцями обласного фонду захисту осіб з інвалідністю Світлана Покраса під час семінару зазначила, що особливості працевлаштування та застосування праці осіб з інвалідністю відображені у низці норм чинного законодавства України, які встановлюють певні вимоги до цього питання та містять аспекти фінансового та адміністративного характеру, що підлягають пильній увазі та врахуванню з боку роботодавців.

У свою чергу заступник начальника відділу взаємодії з роботодавцями міського центру зайнятості Людмила Шевчук поінформувала присутніх про стан місцевого ринку праці, професійно-кваліфікаційний склад безробітних громадян, які мають інвалідність та зареєстровані в центрі зайнятості. Також присутнім було нагадано про можливість стажування безпосередньо на робочому місці та можливість отримання компенсації єдиного соціального внеску за працевлаштованих на новостворені робочі місця осіб з обмеженими фізичними можливостями.

На семінарах було наголошено, що роботодавці повинні не лише створювати робочі місця для працевлаштування осіб з інвалідністю, а й забезпечувати їм такі умови праці, які відповідали б вимогам їхніх індивідуальних програм реабілітації, надавати інші соціально-економічні гарантії, передбачені законодавством.

Спільні семінари з представниками Житомирського обласного фонду захисту осіб з інвалідністю щодо працевлаштування осіб з інвалідністю проводяться на систематичній основі. Адже служба зайнятості приділяє особливу увагу та впроваджує нові підходи до вирішення проблем зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю.

На всі запитання присутніх було надано вичерпні відповіді.

Житомирська ОСЗ

  Категорія: