Соціальна вистава для дітей та дорослих “Соловейко з одним крилом”

Соціальна вистава для дітей та дорослих “Соловейко з одним крилом”
13 Квітня 2018
Друкувати цю новину

Соціальна вистава для дітей та дорослих "Соловейко з одним крилом"

10 квітня 2018 року о 19:00 у Миколаївському академічному художньому російському драматичному театрі відбулася прем’єра інклюзивної соціальної вистави «Соловейко з одним крилом» за участю дітей з інвалідністю м. Миколаєва.

Організатори соціального проєкту – ГО «Миколаївський обласний рух підтримки осіб з інвалідністю «Сильні разом», молодіжний аматорський театр «С.Т.У.К.», дитячий хореографічний колектив «Турдефорс». Автор ідеї проєкту – Катерина Ліщенко. Режисер-постановщик Людмила Оспадова.

Діти, які взяли участь у виставі, невипадкові. Для кожного це велика подія у житті. Кожна маленька деталь у виставі переплітається із справжніми дитячими долями.

Головну роль у виставі – Соловейка з одним крилом зіграв одинадцятирічний Костянтин, який має значні ортопедичні проблеми і може пересуватися тільки в спеціальних ортезах. Соловейко з казки мріяв співати. Костя у своєму справжньому житті займається вокалом, акторським мистецтвом і дуже захоплюється цим.

Роль ніжної та тендітної дівчинки Весни-Осіні-Зими зіграла дев’ятирічна Аліна, чарівна дівчинка з комплексними складними порушеннями. Аліні складно говорити, тим паче говорити під час руху. Вона хвилювалася, але дуже старанно вимовляла кожний звук.

Ролі солов’ят зіграли маленькі актори: Артем, Ліза і Даніїл, які мають важкі проблеми опорно-рухового складу. Артем навчається вокалу і дуже полюбляє співати. Ліза відвідує театральний гурток.

Роль Молодої Соловушки з обдертим пір’ям з одного боку зіграла прекрасна Олександра, у якої в житті опік важкого ступеня.

Усі дорослі ролі у виставі зіграли актори молодіжного аматорського театру «С.Т.У.К». І кожен з них проніс цю тему через своє серце.

Неймовірні яскраві танці у виставі виконали діти танцювального колективу «Турдефорс».

У цей вечір казка про життя великої пташиної сім’ї чітко показала нам, що головне – це людина, її внутрішній світ, який ніяким чином не залежить від зовнішніх вад.

Три поверхи театру були заповнені. Атмосфера залу просто випромінювала відчуттям великої дружньої родини.По закінченню акторам дарували квіти, подарунки. Зал аплодував, стоячи. Кожна людина, яка завітала на виставу, принесла з собой доброту. І отримала на взаєм світ маленьких відкритих сердець.

Проєкт реалізований за підтримки Миколаївської міської ради, Управління з питань культури та охорони культурної спадщини ММР, ГО «Федерація аматорських миколаївських театрів – ФАМТ».

Наталя Кучеренко

  Категорія: