Швидке реагування для задоволення гуманітарних потреб осіб з інвалідністю. Історія Лілії

Швидке реагування для задоволення гуманітарних потреб осіб з інвалідністю. Історія Лілії
20 Квітня 2023
Друкувати цю новину

Пані Лілія до війни проживала в Донецькій області, втратила доньку і самотужки виховувала онука. На момент початку повномасштабного вторгнення онук жив і працював у Москві. Сама пані Лілія оселилася у філії Вінницького центру соціально-психологічної реабілітації «Обрій», що розмістився у с. Дорожне і з початку повномасштабного вторгнення стало прихистком для біженців з інвалідністю та тяжкими порушеннями здоров’я, оскільки сама була особою похилого віку і мала значні порушення здоров’я.

Працівники прихистку допомогли жінці відновити зв’язок з онуком, котрий на той момент зміг виїхати до Фінляндії. Пані Лілія звернулася до кейс-менеджерки проєкту з проханням допомогти їй виїхати до онука. Підтримуючи зв’язок з онуком жінки, кейс-менеджерки допомогли звернутися до волонтерів міжнародної організації «Лікарі без кордонів», які погодилися перевезти жінку за кордон до Польщі, де її зустрів онук.

По дорозі пані Лілія отримувала лікарську допомогу, оскільки мала значні ускладнення самопочуття. І ось, настав день від’їзду. Жінці допомогли зібрати речі та доїхати до вокзалу, де передали пані Лілію волонтерам потягу МО «Лікарі без кордонів». А вже через тиждень пані Лілія з онуком зателефонувала і подякувала за допомогу та людяність. Чудово, коли люди, що потребують допомоги, можуть її отримати і таким чином поліпшити власне самопочуття, власне життя.

***************
Проєкт «Зміцнення реабілітаційних послуг у системах охорони здоров’я» (SRSHS) виконується Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України під керівництвом Momentum Wheels for Humanity (Momentum).
Ця ініціатива стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку згідно з угодою про співпрацю з Partnerships Plus під номером 7200AA18CA00032, яка фінансується з 28 вересня 2018 року, та реалізується Інститутом досліджень і навчання JSI у відповідності до угоди під номером PP-EI-001 з Momentum Wheels for Humanity. Зміст є відповідальністю Національної Асамблеї людей з інвалідністю України і не обов’язково відображає погляди USAID або уряду Сполучених Штатів.