19 вересня – 19 жовтня 2018 року. Швецько-українська фотовиставка “РівноДоступність. Жити гідно всупереч долі” тепер у Запоріжжі

19 вересня – 19 жовтня 2018 року. Швецько-українська фотовиставка “РівноДоступність. Жити гідно всупереч долі” тепер у Запоріжжі
13 Вересня 2018
Друкувати цю новину

Національна Асамблея людей з інвалідністю України запрошує усіх бажаючих відвідати міжнародну фотовиставку “РівноДоступність. Жити гідно всупереч долі”, яка триватиме з 19 вересня по 19 жовтня 2018 року у  приміщенні наукової бібліотеки Запорізького національного університету.

Фотовиставка вже побувала в 18 країнах світу. Розповідає 24 історії чоловіків, жінок, дітей з Швеції та України. Кожен герой проєкту – перш за все особистість, яка має право на гідне життя і рівні з іншими можливості. Герої – люди зі своїми почуттями, мріями і планами, можливостями й потребами. Кожна історія це невелике одкровення, призма, через яку ми можемо поглянути на своє ставлення до людей з інвалідністю, на те, наскільки доступна їхнє навколишнє середовище, наскільки різноманітні і широкі можливості для розвитку і реалізації їхнього потенціалу, які умови надаються їм в Україні для включення в повноцінне життя суспільства і збереження почуття власної гідності.

Серед героїв виставки ви побачите дітей, підлітків і дорослих, громадян України, майбутніх і справжніх батьків, представників творчих і прикладних професій, тих, кого прийняли на роботу і тих, хто не може працевлаштуватися, жителів великих і малих міст, а також сільської місцевості. 14 шведських і 10 українських історій, представлених в рамках фотовиставки, закликають кожного задуматися про причини виникнення соціальних перешкод, з якими стикаються дорослі і діти з інвалідністю в процесі досягнення своїх цілей. Чому, маючи ті ж права, вони отримують менше можливостей?

В Україні виставка була доповнена українськими історіями людей з інвалідністю. Учасники минулорічних фотовиставок – політичний діяч Валерій Сушкевич, юна піаністка із синдромом Дауна Ліза Халявченко, спортсмен з пауерліфтингу Артем Гудзенко, громадський діяч Ярослав Грибальський та вчитель Марта Николаєва, талановитий юнак Михайло Сербін та чарівна жінка Наталія Клименко,  а також новими героями із Запоріжжя – юна віолончелістка Олександра Богданова,  турботлива мати та щаслива бабуся  Людмила Доновська – знають, як долати бар’єри.

Фотографи: Маркус Марсетик (Швеція), Дмитро Шитко (Україна).

Протягом місяця починаючи з 19 вересня 2018 року кожний бажаючий безкоштовно зможе оглянути експозицію виставки в приміщенні наукової бібліотеки Запорізького національного університету (вул. Жуковського, 66, 2 корпус, 1 поверх).

В рамках презентації проєкту 18 жовтня 2018 року (14:00–16:00) в приміщенні наукової бібліотеки ЗНУ (вул. Жуковського, 66, 2 корпус,1 поверх, читальна зала) відбудеться круглий стіл «Доступність та універсальний дизайн».

Також 18 жовтня (16:30-17:30) пройде майстер-клас з української жестової мови, який проведе Ігор Бондаренко – голова Ради перекладачів жестової мови м. Києва, офіційний представник Всесвітньої асоціації перекладачів жестової мови (WASLI) в країнах Східної Європи та Середньої Азії. Протягом заняття учасники дізнаються про ази вивчення жестової мови, етичні моменти спілкування з глухими людьми, переглянуть мотиваційні відеоролики та тематичну презентацію.

Кількість учасників обмежена. Обов’язкова попередня реєстрація до 17 жовтня.

З питань реєстрації для участі в роботі круглого столу або майстер-класу звертайтесь за тел. +38(093)917-35-00, (044)279-61-82 або за електронною адресою: office-naiu@ukr.net).

Організаторами заходу виступили: Посольство Швеції в Україні, Шведський Інститут, ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» та Запорізький національний університет.

Запрошуємо усіх зацікавлених осіб взяти участь у зазначених заходах.

  Категорія: