ЩОТИЖНЕВІ ЗУСТРІЧІ ЛІДЕРІВ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ З УСІХ РЕГІОНІВ УКРАЇНИ! ПІДТРИМКА ТА СПРИЯННЯ ВІДНОВЛЕННЮ МИРНИХ ІНІЦИАТИВ!

ЩОТИЖНЕВІ ЗУСТРІЧІ ЛІДЕРІВ ГРОМАДСЬКИХ  ОРГАНІЗАЦІЙ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ З УСІХ РЕГІОНІВ УКРАЇНИ! ПІДТРИМКА ТА СПРИЯННЯ ВІДНОВЛЕННЮ МИРНИХ ІНІЦИАТИВ!
30 Червня 2022
Друкувати цю новину

29 червня 2022 року в онлайновому форматі відбулася щотижнева зустріч керівників та лідерів громадського руху осіб з інвалідністю Національної Асамблеї людей з інвалідністю України під головуванням Генерального секретаря НАІУ Вікторії Назаренко.

Такі комунікаційні зустрічі стали вже традиційними. Вони підтримують емоційний стан людей, знімають напругу та допомагають членам нашої великої родини не тільки відчувати себе потрібними та корисними для своєї країни, а й вносити свій неоцінений вклад у спільну Перемогу, у якій ми ані на мить не сумніваємося!

На зустрічі піднімалося багато важливих та нагальних питань: від взаємодії ГОІ з міжнародними інституціями, зокрема Європейськім форумом осіб з інвалідністю, Всесвітньої продовольчою програмою ООН, Жіночим фондом миру та гуманітарної допомоги ООН, до визначення стратегічних напрямків діяльності наших організацій, організаційних питань та вирішення проблем конкретних людей, кричущі історії яких мають стати резонансними для органів влади та засобів масової інформації. Можливо таким чином почнуть вирішуватися проблеми таких людей та будуть внесені відповідні зміни до чинного законодавства.

Окремим блоком обговорили питання щодо участі НАІУ та її членів у процесах прийняття державних рішень, зокрема проаналізували нормативно-правову діяльність Секретаріату НАІУ, яка сприяла прийняттю декількох позитивних рішень для людей з інвалідністю, чому в свою чергу передували і критика, і дебати, і запеклі дискусії.

Зазначили, що останнім часом НАІУ опрацьовано майже 40 проєктів нормативно-правових актів, які стосуються прав людей з інвалідністю, зокрема щодо перетину кордону, супроводу, переліку доходів, які враховуються під час визнання сукупного, питання забезпечення ТЗР, встановлення ДБН, визначення ЄСВ тощо. Таки проєкти документів постійно надходять від Мінсоцполітики, МОЗ, Мінветеранів, Укрзалізниці, Антимонопольного комітету України та інших центральних органів влади. Вікторія Назаренко знов наголосила про те, як важливо нашими організаціями вчасно та на попередження надавати пропозиції та зауваження до проєктів нормативних актів.

Водночас на зустрічі піднімалося вкрай актуальне питання непристосованих сховищ для людей з інвалідністю, багато з яких починають повертатися до України з-за кордону. На сьогоднішній день денні центри для таких людей не можуть працювати без пристосованих бомбосховищ, які потребують проєктування, будування та відповідного обладнання. На якому етапі ведеться робота щодо пристосування споруд цивільного захисту та розробки ДБН для таких споруд на сьогоднішній день не відомо. Вирішено звернутися та підняти ці питання як на центральному, так і на місцевому рівнях.

Наприкінці зустрічі Лариса Байда підвела підсумки та окреслила стратегічні напрямки подальшої діяльності Національної Асамблеї людей з інвалідністю України. Разом з усіма учасниками заходу, яких було біля 40, зробили висновки та визначили, що громадські організації осіб з інвалідністю потребують державної підтримки (на інституційну діяльність) на усіх рівнях.

Також визначили необхідність подовження роботи у напрямках щодо реалізації міжнародних проєктів, питань комунікації, взаємодії та співпраці з органами всіх гілок влади, підвищення рівня фінансової грамотності ГОІ, написання проєктної документації з використанням міжнародного досвіду.

Взагалі, зустріч пройшла доволі активно та позитивно! Було багато виступаючих з різних куточків України та з-за кордону, у тому числі багаторазова чемпіонка Паралімпійських ігор Олена Акопян. Розказували про свою діяльність, проблеми з якими стикаються та висловлювали слова вдячності НАІУ за підтримку людям з інвалідністю в такі важки часи. Але зараз кожна людина робить те, що вона в змозі, не зважаючи на свої особисті труднощі.

Дякуємо Вам, що, в такий важкий для країни час, активно залучаєтесь до надання допомоги усім, хто її потребує.

Ми усі – одна велика родина!

Робота триває! Сподіваємося, що все нам вдасться!

  Категорія: