Соціальна послуга перекладу жестовою мовою – послуга, яка забезпечує взаємодію між нечуючими або слабочуючими людьми з чуючими під час спілкування.
Отримувачем соціальної послуги перекладу жестовою мовою являється особа з порушеннями слуху та мовлення, яка має комунікативний бар’єр через який не можливо самостійно вирішити питання у суспільстві. Для таких людей, жестова мова є основним або одним з основних засобів спілкування.
При наданні соціальної послуги застосовується індивідуальний підхід з урахуванням фізичного та психічного стану отримувача соціальної послуги, віку, статі та особливостей, зумовлених інвалідністю.
Для яких цілей надається послуга перекладу жестовою мовою?
Соціальна послуга перекладу жестової мови створена для подолання комунікативного бар’єру у вирішенні життєво необхідних питань. Дана послуга спрощує комунікацію під час відвідування:
Також, послуга може надаватися при вирішенні громадських, особистих та побутових питань (за згодою надавача соціальної послуги).
Увага! Соціальна послуга в межах Державного стандарту соціальної послуги перекладу жестовою мовою надається безоплатно.
Якщо потрібно надання соціальної послуги понад обсяг, який визначений в Державному стандарті, тоді надання послуги відбувається на платній основі, вартість соціальної послуги розраховується з урахуванням собівартості такої послуги, адміністративних витрат і податку на додану вартість відповідно до законодавства. Вартість соціальної послуги, що надається за рахунок коштів місцевих бюджетів, формується з урахуванням фінансових можливостей відповідних місцевих бюджетів.
Міністерство соціальної політики України