В Україні є багато шкіл з інклюзивними класами, де разом з іншими учнями навчаються одна або кілька дітей з особливими освітніми потребами. Тому для роботи в такому класі в школі також з’являється асистент вчителя. Які його функції та обов’язки – читайте у матеріалі.
Так, головне завдання асистента вчителя – допомагати вчителю або вихователю навчати дітей з ООП, розповіла психологиня в галузі розвитку емоційного інтелекту Олена Черниш виданню “ВсеОсвіта“.
До того ж, асистент вчителя повинен працювати не лише з однією дитиною, яка має особливі освітні потреби, а й з усім класом або групою. Тобто асистент вчителя і вчитель – це команда, яка має навчитися працювати разом і не конкурувати між собою.
Зазначимо, що тижневе навантаження асистента вчителя становить 25 годин, тобто 5 годин на день. Підпорядковується він безпосередньо заступнику директора з навчально-виховної роботи або методисту ЗДО.
Що повинен вміти асистент вчителя:
Обов’язки асистента вчителя
До слова, асистент вчителя – це людина, яка супроводжує учня не лише у навчальному процесі, але й постійно моніторить стан розвитку дитини, рівень засвоєння знань та інформує про це оточення – батьків, педагогів тощо.
Асистент учителя має бути єдиною командою з вчителем: постійно контактувати між собою, обмінюватися інформацією і намагатися знайти ті підходи, які допоможуть дитині засвоїти навчальний матеріал.
Цікаво, що концепція розвитку інклюзивної освіти була затверджена у 2010 році, проте такі поняття як “інклюзивне навчання”, “дитина з особливими освітніми потребами”, “індивідуальний план розвитку” в законі про освіту закріпили лише у 2017 році.
Джерело