Що потрібно зробити переселенцю, щоб проголосувати на парламентських виборах 26 жовтня:

Що потрібно зробити переселенцю, щоб проголосувати на парламентських виборах 26 жовтня:
8 Жовтня 2014
Друкувати цю новину

1. Знайти орган ведення Державного реєстру виборців

Перше, що потрібно зробити – звернутися за місцем тимчасового проживання в орган ведення Державного реєстру виборців не пізніше, ніж за 5 днів до дня голосування (20 жовтня включно). Зазвичай він знаходиться в державній адміністрації або міській раді. Інформацію про адресу Держреєстру можна знайти в інтернеті, або звернутися в довідку 109. В установу вам необхідно прийти особисто і взяти з собою паспорт.

2. Написати заяву і представити документи, що підтверджують причину тимчасового місця проживання

 В Держреєстрі потрібно написати заяву за встановленою формою, в якому пояснити причину тимчасової зміни місця голосування. До заяви необхідно додати документи, що підтверджують ваше мотивування. Це може бути довідка з ЖЕКу, в якій йдеться про те, що ви тимчасово проживаєте за певною адресою, або довідка із соціальної служби, де ви зареєструвалися. Довідка з місця роботи, навчання , отримання пенсії чи соціальної допомоги. Такими документами можуть бути проїзні документи, які підтвердять ваші наміри перебувати 26 жовтня в певному населеному пункті.

3. Отримати посвідчення тимчасової зміни місця голосування

За результатами розгляду заяви ви повинні отримати спеціальне посвідчення, яке підтверджує ваше право голосувати за місцем перебування. Обов’язково уточніть у працівників Держреєстру дату і час його отримання. У посвідченні про тимчасову зміну місця голосування буде вказана адреса та номер виборчої дільниці, де ви будете голосувати. Орган ведення Державного реєстру внесе вас до списку виборців.

4. Прийти на дільницю в день голосування 26 жовтня

В день виборів на дільниці для голосування вам видадуть один бюлетень, в якому ви зможете проголосувати за певну політичну партію. Проголосувати переселенці зможуть лише по загальнодержавному округу.

Позачергові парламентські вибори проводяться за змішаною виборчою системою, згідно з якою половина складу Верховної Ради (225 депутатів) обирається за пропорційною системою, а друга половина – за мажоритарною. У першому випадку виборці голосуватимуть за партії, а в другому – за кандидатів-мажоритарників, які висуваються у виборчих округах. За партії переселенці зможуть проголосувати в будь-якому місці, а за мажоритарників тільки за місцем своєї прописки.

Всім переселенцям ми радимо звертатися із заявами до органів ведення Державного реєстру виборців вже зараз! Чим раніше це буде зроблено, тим краще. По-перше, виборців, які бажають проголосувати за місцем тимчасового перебування дуже багато, тому ближче до дня виборів черги будуть тільки рости. По-друге, якщо виборці-переселенці отримають посвідчення про тимчасову зміну місця голосування набагато раніше, ніж за п’ять днів до дня виборів, то це значно полегшить роботу співробітників органів Держреєстру, які в цей період виконують великий обсяг роботи. Тому не зволікайте, звертайтеся за посвідченнями, і реалізуйте своє конституційне право на голосування.

Прес-служба НАІУ

  Категорія: