Сашко Сухан та Віктор Базько долучилися до всеукраїнського “Маршу миру”

2 Жовтня 2014 Друкувати цю новину

27 вересня, у річницю підписання Конвенції ООН «Про права людей з інвалідністю», представники Національної Асамблеї осіб з інвалідністю України та Національного паралімпійського комітету України пройшли Маршем МИРУ по вулиці Хрещатик, закликаючи до миру та єдності.

Вони просили об’єднану Європу тиснути на Росію, щоби зупинити війну на Сході, через яку гинуть і залишаються людини з інвалідністюми сотні молодих українців, йдеться.

Була ця акція ще й на підтримку бійців АТО, які повернулися з війни без рук і ніг.

Власне, це чи не вперше за історію України така кількість людей з особливими потребами зібралася на Хрещатику. Спинальники, незрячі, інваліди по слуху. Люди з різними вадами хотіли, щоб їх почув світ. Вони просил зупинити війну, яка калічить сотні українців.

Власне про це йдеться у заяві Національної асамблеї осіб з інвалідністю України.

"Ми, «НЕВИДИМІ» громадяни України, люди з інвалідністю, яких в країні проживає понад 2,7 млн. осіб. Серед нас - інваліди з дитинства, із захворюванням опорно-рухового апарату, хворі на цукровий діабет, незрячі, нечуючі, люди з інтелектуальними та психічними розладами, їх батьки та опікуни, батьки, які виховують дітей з інвалідністю, ті, хто став інвалідом в період Великої Вітчизняної війни, війни в Афганістані та інших збройних конфліктів, учасники Революції Гідності, цивільні та військові із зони АТО.

Ми, як ніхто, знаємо, що таке, коли Держава та суспільство тебе не бачить, коли ти не знаєш, чи зможеш сьогодні купити життєво необхідні ліки собі чи своїй дитині; коли твоє подальше життя вирішує помилка лікаря; коли вулиці, транспорт, школи, лікарні, робота, виборчі дільниці тобі фізично не доступні; коли ти не чуєш, про що говорить суспільство чи Президент України; коли ти ніколи не побачиш свою рідну матір, дружину, чоловіка, дитину; коли ти не можеш, як інші, спуститися в бомбосховище та залишаєшся вдома, обнімаючи свою дитину, сподіваючись тільки на Господа Бога. На жаль, ми знаємо, що таке - відчувати себе «забутими» громадянами своєї країни!

Серед нас, людей з інвалідністю, - відомі народні обранці, громадські діячі, вчені та педагоги, адвокати та лікарі, державні службовці і бізнесмени, робітники та селяни, художники і музиканти. Ми - лідери світового паралімпійського спорту.

Ми - незламні силою та духом! Ми прагнемо бути незалежними і почутими суспільством! Та головне - стати рівними з іншими громадянами нашої країни!

Але сьогодні, коли в Україні іде неоголошена війна, яка знищує та калічить наших дітей, братів і сестер, батьків та матерів, ми, українці з інвалідністю, не можемо сидіти вдома, спокійно спостерігаючи за цим".

Участь у заході взяли і наші земляки - Сашко Сухана з Мукачева та Віктор Базько з Ужгорода.

Новини Закарпаття

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.