ЩО ГАРАНТУЄ ДЕРЖАВА ПРАЦЮЮЧИМ ІНВАЛІДАМ?

ЩО ГАРАНТУЄ ДЕРЖАВА ПРАЦЮЮЧИМ ІНВАЛІДАМ?
12 Листопада 2014
Друкувати цю новину

dopomogaЗаконодавство України про захист прав осіб з інвалідністю прописано доволі ґрунтовно та спрямовано на покращення життя та соціальну реабілітацію цієї категорії осіб.

Проте очевидною проблемою є саме виконання приписів законодавства суб’єктами господарювання, органами державної влади та місцевого самоврядування.

Чи не кожен працюючий інвалід неодноразово стикався з тими чи іншими порушеннями власних прав.

Зазвичай роботодавці, у підпорядкуванні яких працюють інваліди, вважають себе великими філантропами та альтруїстами.

Насправді саме завдяки використанню праці осіб з інвалідністю роботодавці мають значний зиск – зокрема у формі компенсацій від держави.

Адже на працюючого людини з інвалідністю встановлюється низька відсоткова ставка єдиного соціального внеску.

Мовою документа:

Відповідно до статті 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» – єдиний внесок для підприємств, установ і організацій, в яких працюють інваліди, встановлюється у розмірі 8,41 відсотка визначеної пунктом 1 частини першої статті 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску для працюючих осіб з інвалідністю.

Для роботодавців встановлено 67 ступенів професійних ризиків і відповідно до окремого ризику встановлюється відсоткова ставка єдиного податку.

За першим ступенем професійного ризику роботодавець сплачує єдиний соціальний внесок у розмірі 36,76 % від бази нарахування; за 67 ступенем – 49,7 %.

Варто наголосити, що законодавством встановлено обов’язковий норматив працевлаштування осіб з інвалідністю: 4 % середньооблікової кількості працівників.

У випадку недотримання цієї норми працевлаштування осіб з інвалідністю – роботодавець сплачує адміністративно-господарські санкції у розмірі однієї середньорічної заробітної плати за одного людини з інвалідністю.

 Для зразку:

Якщо середньооблікова кількість працівників підприємства становить 100 осіб і на підприємств не працюють інваліди – то роботодавець зобов’язаний сплатити Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю: 100 х 0.04 х середньорічну заробітну плату на підприємстві.

Якщо середньомісячна заробітна плата на підприємстві – 5000 гривень, то роботодавець сплачує адміністративно-господарські санкції у розмірі 100 х 0.04 х 5000 х 12 = 240 000.

Як бачимо – складається значна сума за порівняно низької середньомісячної зарплати тому, що базою нарахування є повна (так звана «брудна») заробітна плата, яка вираховується як сума нарахованої заробітної плати (відпускні, матеріальна допомога тощо, на відміну від «чистої» ставки) поділеної на середню кількість працівників.

Тобто: праця людини з інвалідністю є прибутковою для роботодавця.

Отже, сміливо користуйтесь правами, наданими законодавством.

Для отримання інформацію про загальний перелік пільг для працюючих осіб з інвалідністю та осіб, які утримують людини з інвалідністю, передбачені Кодексом законів про працю та Законом України «Про відпустки», натисніть на це посилання.

Якщо хтось порушує Ваші права – не соромтесь звертатись до суду (Ви навіть зобов’язані це зробити).

Не варто перейматись судовими витратами, адже відповідно до статті 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору звільняються, зокрема:

позивачі – за подання позовів про стягнення заробітної плати, поновлення на роботі та за іншими вимогами, що випливають з трудових правовідносин;

позивачі – за подання позовів про відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, а також смертю фізичної особи;

позивачі – за подання позовів щодо спорів, пов’язаних з виплатою компенсації, поверненням майна, або за подання позовів щодо спорів, пов’язаних з відшкодуванням його вартості громадянам, реабілітованим відповідно до Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні»;

позивачі – за подання позовів щодо спорів, пов’язаних з дискримінацією;

інваліди Великої Вітчизняної війни та сім’ї воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти, і прирівняні до них у встановленому порядку особи;

інваліди I та II груп, законні представники дітей-осіб з інвалідністю і недієздатних осіб з інвалідністю I та II груп;

позивачі – громадяни, віднесені до 1 та 2 категорій постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

 Всеукраїнське об’єднання «Незламність» надає безкоштовну правову допомогу людини з інвалідністюм та членам їхніх родин.

Якщо Ваші права порушують,

якщо Ви зазнаєте утисків від роботодавців чи органів державної влади,

якщо Ви у розпачі і не маєте сил до боротьби,

якщо Вам потрібна кваліфікована правова допомога чи юридична консультація – звертайтесь і ми допоможемо!!!

Якщо Ви маєте сили і прагнете обстоювати права людей, які опинились у скруті, – приєднуйтесь і ми спільно обов’язково переможемо!

 З повагою

 Почесний Голова

Всеукраїнського об’єднання «Незламність»

Роман Гекалюк

 Адреса для листування:

вул. Красовського, 8 – б, 350

м. Бровари

Київська обл., 07400

E-mail: nezlamnist@gmail.com

Телефон 095-568-12-53.

ВО “Незламність”

  Категорія: