29 січня 2015 року в загальноосвітній україно-італійської школі «Всесвіт» в Житомирі відбувся семінар в рамках міжнародного проєкту з розвитку інклюзивної освіти. Напередодні, група у складі 8 чоловік, представників різних організацій, які впроваджують інклюзію в місті Житомирі та області, знайомились з досвідом Італії, яка є в авангарді всіх країн Європи, вона включає досвід та різноманітні підходи до проблеми, створюючи цілу мережу у спільноті. Ці надбання стали уже культурою. Тому важливим було побачити цей досвід та поділитись ним з містянами, від яких залежить майбутнє суспільства.
Організатори семінару – Житомирський обласний благодійний фонд «АРКА», україно-італійська загальноосвітня школа «Всесвіт» у співпраці з Житомирським державним університетом імені Івана Франка – вже вкотре зібрали разом тих, хто небайдужий до проблем інклюзії та має досвід у роботі з дітьми з особливими потребами: СНВК № 59, ЗОПШ «Сяйво», україно-італійська ЗОШ «Всесвіт»; громадські організації: «Діти сонця», «Молодь. Жінка. Сім’я», благодійний фонд Міжнародний освітній центр «Всесвіт»; Житомирська обласна ПМПК, батьків дітей з особливими потребами. Науковими координаторами проєкту є професор Болонського університету Аргіропоулос Дімітріс та директор громадської організації «ІСКОС» Емілія-Романія Андреа Кортезі. Семінар відбувся за підтримки Житомирської обласної та міської ради, управління освіти Житомирської міської ради. З вітальним словом учасникам семінару виступила депутат міської ради Ковалюк Н.Д.
Своїми враженнями про рівень інклюзії в італійських школах поділились завідуючка Житомирської обласної ПМПК Шовтюк Алла Миколаївна. Про співпрацю муніципалітету, громадських організацій та шкіл, створену мережу, розповідала Жукова Катерина, вчитель початкових класів школи «Сяйво», директор загальноосвітньої україно-італійської школи «Всесвіт» Левченко М.П.. Враженнями про досвід працевлаштування людей з інвалідністю та членів їх родин (робота кооперативів) поділилась Тарасюк Г.Я., завуч СНВК № 59. Серед питань, які обговорювались запропоновано батьками об’єднатися у громадську організацію з метою подальшого самостійного життєвлаштування дітей з інвалідністю та включення їх у суспільство. Всі учасники семінару усвідомлюють необхідність створення даної мережі у спільноті заради розвитку та майбутнього.
ЖОГОЛІ “Молодь. Жінка. Сім’я.»